Sociālie tīkli palīdz ātrāk apzināt aktuālos sabiedrības problēmjautājumus

Veicot situācijas monitoringu ilgtermiņā, sociālo mediju aģentūra "Whatson Social Media" konstatējusi ļoti precīzu sabiedrības aktuālo problēmjautājumu atspoguļojumu sociālajos tīklos, ko iespējams izmantot sabiedrības noskaņojuma, attieksmes pētījumos, kā arī sekojot līdz notiekošajam vietējā sabiedrībā.

Sociālie tīkli arī Latvijā ir kļuvuši ļoti populāri, tos aktīvi lieto liela sabiedrības daļa, paužot savas sajūtas, attieksmi pret konkrētām aktualitātēm, apmainoties ar informāciju un informējot par savam interesēm. Tas ir nozīmīgs, taču šobrīd vēl nepilnīgi izmantots resurss, ar kā palīdzību ātri un bez izdevumiem monitorēt situāciju, lai laicīgi uz tiem reaģētu. Šo resursu iespējams izmantot tiesībsargājošam iestādēm, sociālajiem dienestiem un citām valsts institūcijām, kā arī katram cilvēkam, kas vēlas būt lietas kursā par pašu aktuālāko.

Pēdējā laikā medijos parādās arvien vairāk informācija par iespējamo gripas aktivizēšanos un citiem sabiedrības veselības jautājumiem, taču rodas jautājums, vai ir pamats uztraukumam. Apskatot ierakstus, kas tapuši miniblogošanas tīklā Twiter.com pēc atslēgas vārdiem "esmu slims", "esmu slima", nākas konstatēt, ka pēdējās dienās šādu ierakstu skaits ir salīdzinoši strauji palielinājies. No tā varam secināt, ka sabiedrībā ir pieaugusi infekciju slimību izplatība, kas sasaucas arī ar medijos redzamo informāciju par gripas risku paaugstināšanos. Cilvēki, sekojot līdz šādām aktualitātēm paši varētu profilaktiski reaģēt, kā arī atbildīgās institūcijas pievērst tam uzmanību un informēt sabiedrību par saslimstības palielināšanos un profilakses pasākumu ievērošanu.

"Nereti valsts un privātās iestādes iegulda lielus līdzekļus sabiedrības noskaņojuma pētījumos, nemaz neapzinoties, ka sociālie tīkli ļoti veiksmīgi pilda šo funkciju bez maksas. Protams, šādi nebūs iespējams iegūt informāciju par jebkuru tematu, tomēr par aktualitātēm, kas tiešām cilvēkus uztrauc un kas ir būtiski, ziņas parādās ļoti regulāri," atzīmē "Whatson Social Media" projektu vadītājs Artis Kalniņš.

Latvijā

Aviolidojumu izsekošanas mājaslapa "Flightradar24" ir informatīva un nav oficiāls datu avots, aģentūrai LETA sacīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) operatīvo situāciju vadītājs Aivis Vincevs, komentējot trešdien, 11.decembrī, GPS signāla traucējumu dēļ mājaslapā "Flightradar24" kļūdaini redzamo Latvijas gaisa telpā ielidojušo Krievijas ārkārtas situāciju ministrijas lidmašīnu.

Svarīgākais