Latvija un Austrija ciešāk sadarbosies bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā

Ceturtdien, 22.decembrī, iepazīšanās vizītē pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža ieradās Austrijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Štefans Peringers (Stefan Pehringer).

Tikšanās laikā Austrijas vēstnieks informēja par savas darbības uzdevumiem Latvijā un akcentēja, ka par prioritāru šobrīd izvirzījis abu valstu biznesa sakaru veicināšanu un Latvijas iedzīvotāju intereses paplašināšanu par Austriju.

Savukārt ministrs iepazīstināja vēstnieku ar savas darbības mērķiem reģionālās attīstības, vides aizsardzības un e-pārvaldes jomās. E.Sprūdžs norādīja, ka labprāt iepazītos ar Austrijas pieredzi reģionālās attīstības un bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanas jautājumos, kā arī pašvaldību budžetu veidošanas principiem.

Š.Peringers arī vērsa ministra uzmanību uz Austrijas sasniegumiem, iekļaujot valdības dienaskārtībā aktuālos bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas jautājumus, kā arī to, ka jau šobrīd Austrija šajā jomā ir viena no līderēm ne tikai starp Eiropas valstīm, bet arī pasaulē. Vēstnieks aicināja abas valstis ciešāk sadarboties, darot visu iespējamo, lai šī sfēra arī turpmāk būtu prioritāri svarīga.

Runājot par reģionālo attīstību, vēstnieks pieminēja atšķirības Austrijas un Latvijas valsts iekārtās. Tomēr, neskatoties uz to, iespējama uzkrātās pieredzes un zināšanu apmaiņa arī reģionālajos jautājumos, īpaši saistībā ar Austrijas reģionu pārvaldi un Eiropas Savienību (turpmāk – ES) finansējuma koordinēšanā. Ministrs uzsvēra, ka Latvijas mērķis ir aktīvi iesaistīt reģionus Eiropas Savienības fondu līdzekļu sadales procesā. Viņš norādīja, ka valstij vajadzētu izstrādāt stratēģiju un vadlīnijas, bet reģioniem - koordinēt tās ieviešanu un naudas sadali atbilstoši noteiktajām prioritātēm..

Tikšanās noslēgumā abas amatpersonas vienojās turpināt sadarbību aktuālajos ES jautājumos, kā arī intensificēt pieredzes apmaiņu par dažādiem ar ES saistītiem jautājumiem, piemēram, efektīvāku un mazāk birokrātisku pieteikumu sagatavošanu ES finansējuma saņemšanai.