18.novembri, Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, par sev ļoti nozīmīgu atzīst 38% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri atzīst, ka vienmēr vai gandrīz vienmēr atzīmē/svin 18.novembri. Trešā daļa (33%) 18.novembri atzīst par mazāk nozīmīgu un atzīmē/svin tikai dažkārt, savukārt 23%-iem Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem 18.novembris nepavisam nav nozīmīgs, viņi to neatzīmē/nesvin. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia pētījums.
18.novembri par sev ļoti nozīmīgu salīdzinoši biežāk atzīst vīrieši, latvieši, kā arī pierīgā un lauku teritorijās dzīvojošie, pēc nodarbošanās – vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti, cilvēki ar augstākiem personīgajiem ienākumiem, kā arī ļaudis no lielākām ģimenēm (4 cilvēki un vairāk).
Nepavisam nav nozīmīgs, 18.novembri neatzīmē/nesvin salīdzinoši biežāk nepilsoņi, krievi un cittautieši, kā arī Rīgā dzīvojošie.
5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.
37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem 18.novembri pavada, apmeklējot 18.novembrim veltītos pasākumus klātienē (karaspēka parāde; salūts utt.), savukārt trešdaļa (34%) to izmanto kā parastu brīvdienu. 29% vēro 18.novembrim veltītos raidījumus televīzijā, savukārt ceturtā daļa (21%) svin svētkus kopā ar radiem, draugiem.
Salīdzinoši biežāk apmeklē 18.novembrim veltītos pasākumus klātienē (karaspēka parāde; salūts utt.) gados jaunāki cilvēki (18-29 gadus veci), kā arī skolnieki/studenti.
Kā parastu brīvdienu 18.novembri salīdzinoši biežāk izmanto krievi un cittautieši. Savukārt televīzijā 18.novembrim veltītos raidījumus salīdzinoši biežāk vēro latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie, kā arī ļaudis no Vidzemes un Zemgales.
16% aptaujāto atzīst, ka neatzīmē 18.novembri.