Straujuma: Latvijai nav pieņemama EK vēlme turpmāk kropļot konkurenci lauksaimnieku vidū

Šodien, 14. novembrī, zemkopības ministre Laimdota Straujuma divpusējās sarunās Briselē Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam pauda Latvijas viedokli, ka Eiropas Komisijai vajadzētu pārtraukt aizstāvēt tikai atsevišķu ES dalībvalstu lauksaimnieku intereses un beidzot līdz ar Kopējās lauksaimniecības politikas reformu ieviest taisnīgus tiešos maksājumus visu ES dalībvalstu lauksaimniekiem.

"Tiešo maksājumu sadale pēc 2013. gada nedrīkst būt balstīta uz pagājušā gadsimta aizvēsturiskajiem ražošanas rādītājiem. Tas neatbilst EK mērķim izveidot konkurētspējīgu un uz tirgu orientētu lauksaimniecību visā ES, kur visu dalībvalstu lauksaimnieki ir vienlīdzīgos konkurences apstākļos," ES lauksaimniecības komisāram Dačanam Čološam norādīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

„Lai tiešie maksājumi būtu taisnīgi un objektīvi visiem Eiropas Savienības lauksaimniekiem, ir jānosaka, ka katrai dalībvalstij būtu jāsaņem vismaz 80 procenti no Eiropas Savienības vidējā tiešo maksājumu līmeņa un tas ir jāsaņem ikvienai Eiropas Savienības dalībvalstij jau sākot ar 2014. gadu. Latvijas nostāja šajā jautājumā nemainīsies. Ir beidzot jāpieliek punkts vairāk nekā trīskāršajām tiešo maksājumu atšķirībām Eiropas Savienības lauksaimniekiem. Ceru, ka arī citas valstis Latvijai pievienosies un mums izdosies rast taisnīgu rezultātu”, sacīja zemkopības ministre. „Diemžēl šobrīd Eiropas Komisijas priekšlikums nākotnes tiešo maksājumu finansējuma sadalē norāda uz citādu pieeju, kas krasi kropļo godīgu konkurenci un dažu dalībvalstu lauksaimniekiem sniedz īpašas finansiālas privilēģijas,” uzsvēra Laimdota Straujuma.

Savukārt ES lauksaimniecības komisārs zemkopības ministrei sacīja, ka izprot Latvijas lauksaimnieku situāciju. „Kopējās lauksaimniecības politikas reforma un tiešie maksājumi tiks izskatīti Eiropas Padomē kopā ar citiem Eiropas Savienības finanšu jautājumiem 2012. gadā un lēmumu, ko plānots pieņemt nākamajā gadā, var ietekmēt arī dalībvalstu vadītāji,” teica Dačans Čološs.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais