Kalkūnos nobadinātā zēna lietā izteikti tikai rājieni

Vairākiem sociālās aprūpes centra Kalkūni darbiniekiem pēc dienesta pārbaudes izteikti rājieni, savukārt aprūpes centra virsvadības – valsts sociālās aprūpes centra Latgale vadošo amatpersonu – atbildība par notikušo tiks vērtēta pēc tam, kad būs saņemti pārbaužu materiāli no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un Veselības inspekcijas, Neatkarīgā uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Neatkarīgā rakstīja par 21 gadu veco Viku, kurš dzīvoja aprūpes centrā Kalkūni, līdz dienai, kad viņa māte saņēma zvanu no pansionāta par to, ka viņas dēla dzīvība karājas mata galā. Māte dēlu pārveda uz Stradiņa slimnīcu, kur jaunieti izglāba. Viņam no dzimšanas ir bērnu cerebrālā trieka, muskuļu atrofijas dēļ puisim ir samazināts svars, veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ viņam izveidojās rīšanas traucējumi, pēcāk plaušu iekaisums. Tagad puisis no slimnīcas izrakstīts un pārvests uz vienu no aprūpes centriem Pierīgā.

Saskatot nepilnības Vika aprūpē Kalkūnos, LM uzdeva veikt dienesta pārbaudi Kalkūnu vadībai centra Latgale direktorei Mārītei Grigānei. Saskaņā ar pārbaudes rezultātiem viņa izteikusi rājienus vairākiem Kalkūnu darbiniekiem – vadītājai izteikts rājiens par aizkavētu informācijas apmaiņu un operatīvi nepieņemtiem lēmumiem filiālē saistībā ar klientu aprūpi, sociālās aprūpes nodaļas vadītājai un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītājai noteikti disciplinārsodi – rājieni par pārkāpumiem informācijas apmaiņā un nepilnīgi veikto aprūpes nodrošināšanas prasību kontroli. Tāpat vecākajai medicīnas māsai izteikts rājiens par nepietiekami nodrošinātām ārstu un speciālistu konsultācijām un izmeklēšanām iestādes klientiem. Savukārt sociālajai darbiniecei izteikta piezīme par nepilnīgi veiktām starpnieka funkcijām, kontaktējoties ar oficiālām iestādēm un atbildīgām personām. Piezīmes izteiktas arī četrām bērnu aprūpētājām par dokumentu noformēšanas prasību neievērošanu.

Veicot detalizētu dokumentu papildpārbaudi un izvērtējot katra darbinieka atbildību, izmeklēšanas komisija konstatēja, ka Vikam veselības aprūpe Kalkūnos tika nodrošināta saskaņā ar medicīnas darbinieku norādījumiem. Vienlaikus sociālās aprūpes procesā konstatētas nepilnības – nepilnīga informācijas aprites sistēma, nepilnības dokumentu noformēšanā, nav palīgierīces klientu pārcelšanai, nepilnības sociālo darbinieku darbā ar klientu vecākiem, nepietiek personāla sociālajai aprūpei un sociālajai rehabilitācijai.

Vai atbildību par virkni nepilnību un kļūdu Kalkūnu darbā nenes arī Latgales vadība, kam jāuzrauga savu filiāļu darbs, to LM vērtēs, kad būs saņemti pārbaužu materiāli no citām iesaistītajām iestādēm.

Svarīgākais