Ar savu valūtu veicinās tūrismu Ventspilī

© Ventspils pilsētas dome

Ventspils klajā laidusi savu naudu – ventus – ar kuriem gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi varēs lētāk apmeklēt dažādas izklaides vietas. Ventus līdz 1. decembrim var iegūt par brīvu, taču pēcāk tos būs iespēja nopelnīt.

Apgrozībā laists viens miljons ventu piecos dažādos nominālos – 5, 10, 20, 50 un 100 ventu naudas zīmēs. 100 ventu atbilst vienam latam. Ar šo naudu varēs norēķināties iecienītākajās izklaides vietās, piemēram, planetārijā, Ūdens piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā Lemberga hūte, Livonijas ordeņa pilī, viesu namā Ostmala, piejūras kempingā, kafejnīcās T33, Jūras brīze, Skroderkrogs, Don Bazil u.c. Tiesa, norēķināšanās ar ventiem nebūs 100%, nauda kalpos kā atlaide līdz 50% no pakalpojuma vērtības.

http://news.lv/img/operator/button_hyphen_rm.pngPašlaik ventus savā īpašumā var iegūt divos veidos – līdz šī gada 1. decembrim apmeklējot Ventspils pilsētu un iegriežoties Tūristu informācijas centrā vai izveidojot video par Ventspili mājaslapā www.visitventspils.com. Par pilsētas apmeklējumu būs iespēja saņemt 300 ventu, par video izveidošanu – 500 ventu.

«Ventspils ir tik atšķirīga un unikāla, ka koncepts valsts valstī liekas dabisks. Pilsētai ir savs karogs, sava valoda un pat sava laika zona, tāpēc lēmums par ventu ieviešanu ir likumsakarīgs. Ventu naudas zīmes aizsākumi meklējami jau 1990. gadā, kad pilsēta atzīmēja 700 gadu jubileju. Toreiz naudai bija simboliska nozīme – venti darbojās kā loterija. Par jaunajiem ventiem jau runā visa Latvija, un drīz runās arī Baltijā un citās Eiropas valstīs, jo ikviens, kurš līdz šā gada 1. decembrim atbrauks uz Ventspili, saņems 300 ventu,» saka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Konkrētu tūristu skaita pieaugumu mērs šīs akcijas rezultātā neprognozē, uzsverot, ka tas galvenokārt būs ieguvums uzņēmējiem.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais