LDDK aicina politiķus un valsts amatpersonas sarunās par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu finanšu ietvaru 2014. - 2020. gadam aktīvi aizstāvēt nepieciešamību lielākā apmērā finansēt kohēzijas politiku ar Kohēzijas un ES struktūrfondu starpniecību, nosakot to kā galveno valsts prioritāti ES budžeta kontekstā.
Kohēzijas politikas mērķis ir ar ES finansējuma starpniecību nodrošināt dzīves līmeņa izlīdzināšanos starp ES reģioniem, nodrošinot ekonomisko, sociālo un teritoriālo konverģenci. Eiropas Komisijas priekšlikums pilnībā nenodrošina solidaritāti starp ES bagātākajām un nabadzīgākajām dalībvalstīm, t.sk. Latviju, un proporcionālu ES fondu finansējuma sadali.
LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone: "Lai nodrošinātu valsts ilgtspējīgu attīstību, nepieciešams turpināt atbalstīt Latvijai būtiskās infrastruktūras izveidi un prioritārās tautsaimniecības nozares. Šobrīd un pārredzamā nākotnē ES finansējums būs vienīgais pieejamais atbalsta instruments uzņēmējdarbības attīstībai un tautsaimniecības atjaunošanai, jo valstij tādu finanšu līdzekļu nav."
Tāpēc būtiski sarunās par nākamo ES budžeta periodu ir uzsvērt un atbalstīt nepieciešamību nodrošināt līdzšinējam periodam no 2007. līdz 2013. gadam lielāku Kohēzijas un ES struktūrfondu finansējuma apjomu arī 2014. - 2020. gada ietvaros.
Ja finanšu apjoms tiks samazināts, būtiski tiks pasliktinātas Latvijas uzņēmumu iespējas attīstīties, tādējādi tieši ietekmējot ne tikai valsts konkurētspēju, bet arī nodarbinātības rādītājus un valsts budžetā iemaksāto nodokļu apjomu.
LDDK norāda, ka Kohēzijas un ES struktūrfondu finansējums jāpiešķir atbilstoši valsts stratēģiskajām prioritātēm, veidojot atbilstošu vienoto programdokumentu Latvijai svarīgo transporta un telekomunikāciju tīklu un prioritāro ekonomikas nozaru atbalstam, mērķtiecīgi virzot finansējumu preču un pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību veidošanai un ražošanai un produktivitātes pieaugumam.
Tāpat LDDK uzsver, ka nākamajā periodā būtiski jāsamazina ar Kohēzijas un ES struktūrfondu apguvi saistītie administratīvie šķēršļi, vienkāršojot un padarot uzņēmējiem draudzīgus projektu iesniegšanas noteikumus un finansējuma apguves prasības.