Sestdien no plkst. 20:00 Latvijā būs novērojams Drakonīdu meteoru plūsmas maksimums, kas īpaši labvēlīgos apstākļos varētu izvērsties par zvaigžņu lietu.
Ja parasti šīs plūsmas ikgadējā aktivitāte ir salīdzinoši zema un plūsmas aktivitātes maksimumā ir iespējams saskaitīt ne vairāk kā 10 meteorus stundā, tad atsevišķos gados meteoru plūsmas aktivitāte ievērojami pieaug.
Piemēram, 1933. gadā un 1946. gadā Drakonīdu maksimumā bija novērojami pat vairāk nekā 10000 meteori stundā. Vēlākos pētījumos tika noskaidrots, ka minētajos gados Zeme bija šķērsojusi 1900. gadā no Džakobīni – Cinnera komētas atdalījušos vielu, kas sastāv no ledus un putekļu gabaliem, kas blīvi izvietojušies noteiktā komētas orbītas apgabalā.
Saskaņā ar dažādiem pētījumiem 2011. gadā Zeme šķērsos tieši tos pašus Džakobīni – Cinnera komētas orbītas apgabalus, kuros atrodas 1900. gadā, kā arī 19. gadsimtā no komētas atdalījusies viela. Tiek prognozēts, ka 8. oktobra vakarpusē varētu būt novērojami no 600 līdz pat 1000 Drakonīdu meteoru stundā. Arī šāda meteoru plūsmas aktivitāte ir ievērojama, salīdzinot ar tradicionāli zināmākajām meteoru plūsmām Perseīdām un Geminīdām, kuru maksimumā ir novērojami 50 – 100 meteori stundā. Aprēķini liecina, ka nākamo 40 gadu laikā līdzīga Drakonīdu meteoru plūsmas aktivitāte nav gaidāma.