Politiski represētās personas 18.novembrī varēs apmeklēt teātra izrādi vai koncertu

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien nolēma turpināt tradīciju un piedāvāt Rīgas pilsētas politiski represētajām personām bez maksas apmeklēt teātra izrādi vai koncertu, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 92.gadadienu.

Latvijas Nacionālais teātris piedāvā 18.novembrī izrādi "Tikai Tā!", kuru varēs noskatīties 810 apmeklētāji. Savukārt Latvijas Radio veidoto koncertu, kas notiks Kongresu namā 14. un 15.novembrī, varēs apmeklēt 600 personas. Koncertā skanēs "Latviešu teātra Zelta dziesmas".

Kultūras pasākumiem nepieciešamais finansējums jau daļēji bija iekļauts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta budžetā, kā arī komiteja atbalstīja papildu finansējuma piešķiršanu no finanšu līdzekļu rezerves sporta un kultūras pasākumu atbalstam. Biļetes uz teātra izrādi kopumā maksā Ls 6904, bet uz koncertu - Ls 5700.

Latvijā

Mēs nebijām tikušies gadiem. Jānis pēc aktīvās politikas posma dzīvoja diezgan savrupi, dienas dalot ar meitu Madaru un sievu Baibu. Kad uzzināju traģisko vēsti par Jāņa bojāeju, sirdī iedzēla senas atmiņas kā dadža pogaļas, un es nodomāju: kādam ir jābūt izmisumam, lai izvēlētos nāvi, nevis iespējamu izeju no šķietamas bezizejas?... Jānis, kuru ieraudzīju atvadu brīdī, atbildi nesniedza. Jānis Straume, savulaik kaismīgs un principiāls politiķis, vienlaikus – mazliet sentimentāls, sevī vērsts vienpatis ar latvieša dvēseli.

Svarīgākais