Dažādu valstu brīvprātīgo grupas un vides organizācijas aicina visus līdzīgi domājošos pievienoties globālai iniciatīvai ar nosaukumu “Pasaules Talka 2012”, lai nākamgad sakoptu 100 pasaules valstis un modinātu līdzcilvēkos rūpes par apkārtējo vidi.
Pasaules Talka 2012 notiks kā atsevišķas talkas dienu akcijas valstīs vai atsevišķās pilsētās no 2012.gada 24.marta līdz 25.septembrim. Šobrīd jau ap 60 valstīs dažādas organizācijas ir sākušas darbu pie akcijas realizēšanas pasaulē – Afganistānā, Albānijā, Austrijā, Bangladešā, Barbadosā, Beninā, Brazīlijā, Bulgārijā, Burkinafaso, Kambodžā, Čīlē, Kongo, Igaunijā, Somijā, Francijā, Gambijā, Gruzijā, Ganā, Horvātijā, Kiprā, Indijā (Ņū Delī, Hiderabadā, Luknovā, Patnā), Indonēzijā, Itālijā, Kenijā, Kazahstānā, Kosovā, Lietuvā, Libērijā, Latvijā, Maķedonijā, Moldovā, Marokā, Nepālā, Nīderlandē, Nigērijā, Nigērā, Portugālē, Rumānijā, SantLūsijā, Santvinsentā, Grenadinās, Senegālā, Serbijā, Slovēnijā, Spānijā, Šrilankā, Sudānā, Taizemē, Tanzānijā, Togo, Turcijā, Ugandā, Ukrainā, Lielbritānijā, ASV (Sanfrancisko), Krievijā.
Idejas aizsākumi meklējami Let`s Do it! pilsoniskajā kustībā, kas aizsāka talkas 2008. gadā Igaunijā, kad 3.maijā 50 000 cilvēku 5 stundu laikā savāca 10 000 t atkritumu, satīrot savu valsti. Arī Latvijā 2008. gadā, svinot Latvijas valsts 90-gadi, ap 50 000 cilvēku dažādās Latvijas pašvaldībās savāca 13 000 t atkritumu, 2011. gada Lielajā talkā talcinieku skaits jau bija trīskāršojies, ap 150 000. “Latvijas Lielās Talkas kustība ir pasaules mērogā zīmīga ar to, ka notiek katru gadu, nevis ik pa laikam, un arī ļoti augstu citās pasaules valstīs tiek novērtēts mūsu sadarbības gars un struktūra – vienotā darbā ir iesaistījusies sabiedrība, iniciatīvas grupa, visas Latvijas pašvaldības, dažādas organizācijas, iestādes, kompānijas.Citu valstu talku iniciatori ir ne reizi vien lūguši iepazīstināt ar Latvijas piemēru un pieredzi.
Šobrīd, pēc 2010. gadā Pasaules ekonomikas foruma un Jēlas universitātes (ASV) noteiktā vides indeksa datiem, Latvija ir ierindota 21. vietā pasaulē. “Mūsu mērķis ir sasniegt pirmo vietu pasaulē, ko šobrīd ieņem Islande. Lielās talkas darba grupa jau aktīvi aizsākusi darbu pie nākamā gada Lielās Talkas sarīkošanas, un šogad arvien lielāku akcentu liksim arī uz sabiedrības izglītošanu par vides tēmām visa gada garumā,” uz kopīgu mērķi aicina Lielās Talkas kustības vadītāja Vita Jaunzeme. Lielā Talka aicina ikvienu līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.