Apliecinot ģimenes vērtību un nozīmību, arī Tēvu dienai Latvijā ir jākļūst par vienlīdz būtisku tradīciju sabiedrībā kā Mātes dienai, tuvojoties 11.septembrim ir pārliecināta labklājības ministre Ilona Jurševska.
"Tēvu dienu otrajā septembra nedēļā oficiāli svinam tikai otro gadu un esmu gandarīta, ka esam sākuši uzsvērt arī tēvu lomu un nozīmi ģimenē. Ir būtiski, lai šo dienu sabiedrībā turpmāk uztvertu vienlīdz svarīgi kā Mātes dienu. Esmu pārliecināta, ka Latvijā ir ļoti daudz mīlošu un gādīgu tēvu, kuri ikdienā sniedz savai ģimenei nenovērtējamu atbalstu. Tāpēc arī tēvi ir pelnījuši atzinīgus vārdus un īpašu dienu, kurā viņus godina visa ģimene un sabiedrība kopumā," norāda I.Jurševska.
Tēva dienas ieviešanu atbalstīja 137 748 cilvēki, kas bija 92,25% no visiem balsojušajiem. Labklājības ministrija norāda, ka Tēva diena citur pasaulē ir daudzu gadu ilga tradīcija. Šo dienu ik gadu atzīmē daudzviet pasaulē, tai skaitā, Lietuvā, Igaunijā, ASV, Vācijā u.c.
Arī valsts, piedzimstot bērnam, sniedz atbalstu tēviem. Lai jaunais tēvs varētu iesaistīties savu jaundzimušo bērnu aprūpē, viņiem ir iespēja līdz bērniņa divu mēnešu vecumam izmantot 10 dienu ilgu paternitātes atvaļinājumu. Sociāli apdrošinātie tēvi, kuri šo atvaļinājumu izmanto, saņem paternitātes pabalstu, kas ir 80% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
Dati liecina, ka šī gada jūlijā paternitātes pabalstu saņēma 650 tēvi, kas ir 39% no visiem jaundzimušo bērnu tēviem.
Atgādinām, ka Mātes dienu un Ģimenes dienu Latvijā svin maijā.