Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Latvijā

Jaunupa basketbola klubs saņēmis ziedojumu no firmas, kas, iespējams, iesaistīta kontrabandā

Basketbola klubs „VEF Rīga” vairāk kā gadu saņēmis ziedojumus no SIA „Kravu termināls” 1000 latus mēnesī. Valsts ieņēmumu dienests aizturējis vairāk kā 50 šim uzņēmumam piederošus kravu konteinerus un šobrīd tam ir atņemta licence, ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".

SIA Kravu termināls ir iesaistīts kriminālprocesā pret Vladimiru Vaškeviču. Viņš centies piekukuļot Muitas priekšnieku Tāli Kravali, lai tas rīkotos “Kravu termināls” interesēs.

Kā intervijā „Nekā personīga” atzīst basketbola kluba VEF Rīga padomes priekšsēdētājs un „Vienotības” vēlēšanu kampaņas vadītājs Edgars Jaunups, viņam ar Vaškeviču dažas nedēļas pirms amatpersonas aresta bija tikšanās. Tās laikā Vaškevičs esot lūdzis nepieļaut strukturālas pārmaiņas Muitas kriminālpārvalē, kuru vadīja Vaškeviča bijušais kolēģis Marjans Burijs.

Pēc dažām nedēļām KNAB Vaškeviču apcietināja. Viņš centās nodot turpat 60 tūkstoš eiro Muitas priekšniekam Tālim Kravalim, lai tas piesegtu neliklumības uzņēmumā Kravu termināls. Ar to saistīta 52 konteineru alkohola krava, ko muitnieki aizturēja. Vaškevičs tik ļoti centies pakalpot Kravu terminālam, ka bijis gatavs piekukuļot Kravali.

Jaunups apgalvo, ka neesot sarunājis basketbola klubam Kravu termināļa ziedojumu. To darījis VEF Rīga valdes loceklis Ivars Bērziņš. Viņš ir bijušais VID darbinieks, Vaškeviča darba kolēģis Valsts ieņēmumu dienestā Akcīzes preču pārvaldes Naftas produktu aprites uzraudzības nodaļas priekšnieks. Presē minēts to VID amatpersonu vidū, kas saistīti ar naftas kontrabandas piesegšanu. Tiesa, apsūdzība pret viņu nav celta.

Bērziņš nevēlējās izskaidrot, kā ziedojums izkārtots. Bērziņš jau sen vairs kā ieņēmumu dienestā nestrādā. Viņš ir kļuvis par solīdu uzņēmēju, ir padomes loceklis Rūdolfa Meroni kontrolētā Ventspils uzņēmumā Latvijas naftas tranzīts.