Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā

Talsu novada Vandzenes pagasta iedzīvotāja svinēs 104. jubileju

19. augustā 104 gadu jubileju atzīmēs Talsu novada Vandzenes pagasta iedzīvotāja Alma Anna Negriba.

Sirmo jubilāri sveikt dosies Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs, sociālā dienesta vadītāja Dace Upleja, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Priede un Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Jansone.

Alma Anna Negriba dzimusi 1907. gada 19.augustā Krauleru ģimenē Rojas novada Kaltenē „Dzērvēs”.

Krauleru ģimenē dzimuši septiņi bērni – četri brāļi un trīs māsas, Alma bijusi trešais bērns ģimenē. Jau no 14 gadu vecuma Alma sākusi strādāt par kalponi Garlenes ciemā, kur sapazinusies ar nākamo vīru Jāni Negribu. Pēc laulībām uzsākuši apsaimniekot jaunsaimniecību „Zelmeņus”, bet 1928.gadā pasaulē nāca pirmā meita Magda, ar kuru kopā tagad vienā dzīvoklī Almas tante dala kopīgus priekus un bēdas. Meita Velta dzimusi 1931.gadā, kura tāpat kā vīrs Jānis, nu jau pavadīti aizsaulē. Dēls Edvīns Negribs dzimis 1939. gadā. 2.Pasaules kara laikā dzīvojis turpat „Zelmeņos” kopā ar abu māsu ģimenēm. Jaunsaimniecībā uzcelta klēts, kūts, dzīvojamā māja un zirgu stallis, iestādīts liels augļu dārzs, audzētas saknes. Jaunie saimnieki savulaik uz Rīgas tirgu veduši tirgot sviestu, kartupeļus un graudus. Kolhozu laikos ģimene audzējusi teļus, ravējusi bietes un veikusi citus lauksaimniecības darbus.

Viss mūžs pavadīts grūti strādājot, darot dažādus darbus, jo darbs palīdz nodzīvot tik garu mūžu, un galvenais ir ticēt brīnumam, jo tikai tad var cīnīties ar slimībām.