Šovakar visā Latvijā sāksies Muzeju nakts, kurā piedalīsies vairāk nekā 246 muzeji un kultūrvietas.
Šā gada Muzeju nakts tēma "Priekšmeta piedzīvojumi" sasaucas ar Raiņa atziņu "Arī lupats reiz bij goda kreklis", atgādinot, ka ikvienam priekšmetam ir savs stāsts un vērtība, uzsver KM.
1999. gadā Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija aicināja Eiropas muzejus organizēt kopīgu starptautisku akciju "Muzeju pavasaris", kas vēlāk pārtapa akcijā "Muzeju nakts". Tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē.
Pēc dažiem gadiem Muzeju nakts kļuva par vienu no aktivitātēm, kas saistīta ar Starptautiskās muzeju dienas atzīmēšanu. Ar Eiropas Muzeju nakts atzīmēšanu saistītās norises Latvijā iesoļojušas jau trešajā gadu desmitā - Muzeju nakts šogad notiks jau 22. reizi.
Starptautiskā muzeju diena visā Eiropā tiek atzīmēta 18. maijā. Starptautisko Muzeju dienu Starptautiskā muzeju padome (ICOM) pirmoreiz izsludināja 1977. gadā. Latvija šo dienu atzīmē kopš 1978. gada.
Līdz šim ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos nakts klātienes pasākumos iesaistījies arvien lielāks muzeju skaits. Tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī citi sabiedriskās dzīves veidotāji, piemēram, muižas, izstāžu zāles, bibliotēkas un valsts pārvaldes iestādes. Dalībnieku pamata piedāvājums ir bez maksas, bet atsevišķas aktivitātes var būt arī ar ieejas maksu.
Šogad starptautiskā Muzeju nakts akcija Liepājā notika dienu agrāk nekā citur.
Muzeju nakts akcija apmeklētājiem piedāvāja plašu programmu visās Liepājas muzeja struktūrvienībās - Kūrmājas pr. 16/18, Liepājas 17.-19. gadsimta interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu nams" Kungu ielā 24 un Liepājas okupācijas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9.
Portāls NRA jau rakstīja, ka Muzeju nakts ietvaros Skulmju dzimtas mājas ekspozīcija Mālpilī no plkst. 19.00 līdz pat plkst. 01.00 aicinās apmeklētājus uz īpašu vakaru, kur atdzīvosies priekšmetu stāsti un dzimtas atmiņas.
Muzeju nakts programma