Latvijā jau vairāk nekā divdesmit gadus tiek organizēta Ēnu diena, kuras laikā skolēniem ir iespēja vienu dienu sekot līdzi dažādu nozaru profesionāļu darbam un tuvāk iepazīt izvēlēto profesiju ikdienu. Arī šogad aprīļa sākumā daudzi jaunieši izmantoja šo iespēju, tostarp kā allaž liela interese jauniešu vidū bija par politiku.
Rīgas domes deputāts Ēriks Stendzenieks intervijā, runājot par jauniešu iesaisti politikā, uzsver - ar entuziasmu vien nepietiek. Viņaprāt, jaunajiem cilvēkiem jābūt ne tikai dedzīgiem, bet arī zinātkāriem un spējīgiem izprast, kā darbojas sabiedrība, zinātne un likumsakarības.
Vienlaikus viņš brīdina par riskiem, kas jauniešus sagaida politiskajā vidē - no vēlmes izmantot amatu personīgā labuma gūšanai līdz slavas kārei un uzpūstam ego. Stendzenieks uzskata, ka šādas “lamatas” jaunībā ir gandrīz neizbēgamas, taču politikā tās var radīt būtisku kaitējumu valstij.
Viņš sarunā dalās arī ar savu dzīves pieredzi: