Krāpnieku mednieks Elviss Strazdiņš par jaunāko IeM iniciatīvu: Neredzu tam jēgu

© Ekrānšāviņš

“Neviens neredz jēgu šādam likumam,“ TV24 diskusijā “Preses klubs”, izsakot savu viedokli par to, ka Latvijā no 1. oktobra plāno aizliegt nereģistrētas SIM kartes, savu viedokli izteica programmatūras inženieris un krāpnieku mednieks Elviss Strazdiņš.

Portāls NRA jau rakstīja, ka valdība atbalstījusi Iekšlietu ministrijas (IeM) priekšlikumu ieviest obligātu priekšapmaksas SIM karšu lietotāju reģistrāciju no šī gada 1. oktobra.

E. Strazdiņš sacīja, ka būtu interesanti uzzināt, ar ko notika diskusijas par šo likuma projektu. Viņš pastāstīja, ka ir runājis ar visu telefonu operatoru pārstāvjiem un vairākām iestādēm, un neviens neredz nekādu jēgu no šī likuma. E. Strazdiņš nezina, kāpēc tapis šāds likums, un labprāt redzētu paskaidrojumu.

Tajā pašā laikā E. Strazdiņš atzina, ka tas ir labs veids, kā kontrolēt cilvēkus, par anonimitāti varēs aizmirst, un ļoti viegli varēs atrast personu, kuru vajag attiecīgajām iestādēm. Nekādus citus ieguvumus E. Strazdiņš nesaskata, izņemot varbūt mikroskopiskus.

“Tagad SIM karšu “fermās” vajadzēs “mūļus”, kas ies, masveidā pirks šīs kartes un reģistrēs uz sava vārda,” skaidroja krāpnieku mednieks, piebilstot, ka tas jau nav tas, kur tiek apkrāpti latvieši, tur ir citi noziegumi.

“Tas viss nāk no austrumiem un dienvidaustrumiem, un viņiem ir pilnīgi vienalga par mūsu likumiem, un to vienmēr vajag atcerēties,” uzskata E. Strazdiņš. Tāpat viņš ir pārliecināts, ka likumi ierobežo tikai godīgos cilvēkus.

E. Strazdiņš teica, ka nedomā, ka nevajadzētu šādus likumus, taču, viņaprāt, nevajadzētu cerēt, ka šie likumi uzlabos drošību, ir jāmeklē iemesls SIM karšu problēmai.