Otrdienas vakarā Rīgā policija aizturējusi krievu vēsturnieku un speciālistu Korejas jautājumos Andreju Laņkovu, vēsta laikraksts "Novaja Gazeta Jevropa".
Profesors ticis aizturēts lekcijas laikā. Lekcijas tēma bijusi "Ziemeļkoreja: Ko grib un no kā baidās augšas". Aizturētais pēc tam nogādāts imigrācijas dienestā.
Lekcijas rīkotāji informējuši, ka aizturēšanas iemesls esot Laņkova iekļaušana melnajā sarakstā.
Laņkovam ir Krievijas un Austrālijas pilsonība.
Latvijas varasiestādes notikušo pagaidām nav komentējušas.
Laņkovs ir pazīstams speciālists Ziemeļkorejas jautājumos, vēstures doktors, Seulas Kunmina universitātes profesors. Krievijas tiesa viņam piespriedusi sodanaudu par darbību tā dēvētajā nevēlamajā organizācijā.
Krievu vēsturnieks un speciālists Ziemeļkorejas jautājumos Andrejs Laņkovs, kuru otrdienas vakarā Rīgā lekcijas laikā aizturēja tiesībsargi, izraidīts uz Igauniju, ziņo aģentūra "Associated Press" (AP).
Tā vēsta, ka trešdien īsziņā Laņkovs informējis, ka Latvijas policija neesot norādījusi iemeslu viņa aizturēšanai un ka viņš nodots imigrācijas iestādei un pēc tam aizvests uz Igaunijas robežu.
"Viņi mani būtībā izraidīja no valsts, un tas bija viss," īsziņā rakstījis Laņkovs, kurš ir Krievijas un Austrālijas dubultpilsonis.
Raidorganizācija "Radio Brīvība/Radio Brīvā Eiropa" (RFE/RL) vēsta, ka trešdien Laņkovam paredzēta lekcija Tallinā.
Laņkovs ir speciālists Ziemeļkorejas jautājumos, vēstures doktors, Seulas Kunmina universitātes profesors. Krievijas tiesa viņam piespriedusi sodanaudu par darbību tā dēvētajā nevēlamajā organizācijā.