Komentāri / Autovadītāja apliecību varēs iegūt arī braukšanai tikai ar automātisko ātrumkārbu
 

61 komentāri

llietotajs
Nu tad beidzot !!! Urāa!! Tas ir ļoti labi, jo pēc savas pieredzes zinu cik varbūt grūti sākumā braukt ar manuālo kārbu un reizē sekot notiekošam uz ceļa. Pats pēc piecu gadu braukšanas ar manuālo pārgāju uz automātu un nožēloju, ka to nedarīju jau sākumā.
Es ietektu vispār jauniem vadītājiem dot braukt tikai ar automātiskām kārbām, un ja kāds īpaši vēlas / vai vajag kārto papildus eksāmenu uz manuālo teiksim pēc gada.
Ar laiku visiem vajadzētu pārriet uz automātiem, kas rezultātā noteikti uzlabotu satiksmes plūsmu un drošību.
12.jūlijs 2011, 17:18 Atbildēt
ssa
kads sakars? tas, ka tev bijis gruti, nenozime, ka parejiem ta ir. uzskatu, ka automāta ieviešana ir pilnīgs stulbums..
12.jūlijs 2011, 17:44 Atbildēt
llietotajs
kartējo reizi mākiet tikai uzbrukt, bet paskatieties kā vadītāji brauc. Es teiktu viņi nebrauc, bet nepārtraukti meklē "ātrumu", un līdz ar to satiksme nav vienmērīga, bet saraustīta. Ar automātu visas problēmas atkrīt.
Otra lieta ir par visiem patēriņiem un citiem automātu "sliktumiem", tas viss ir muļķības un stereotipisks viedoklis.
12.jūlijs 2011, 20:01 Atbildēt
ccits lietotajs
pilnīgas muļķības.. ja esi tik tizls un jūties nedroši ar manuālu tad automāts ir tieši tev. katrā ziņā jāmācās ir ar manuālu jo virziens 'manuāls -> automāts' ir vienkāršāks nekā 'automāts -> manuāls'
12.jūlijs 2011, 19:38 Atbildēt
FFēlis
Tu esi vecis vai pedinš? Es vēl saprastu, ja to teiktu sieviete...
12.jūlijs 2011, 20:39 Atbildēt
llietotajs
nu atkal tikai uzbraukt.
Fēli tu es ar klišjām bagāts cilvēks, kādreiz padomā ar galvu, bet nevis atskaņo citu cilvēku domas un teikto, pieņemot to par vienīgo patiesību.
Palasi arī manu nākamo komentāru.
13.jūlijs 2011, 14:44 Atbildēt
UUHH
...cik var būt grūti sākumā braukt ar manuālo kārbu un reizē sekot notiekošam uz ceļa. ...
========================
debilisms
12.jūlijs 2011, 17:31 Atbildēt
vviesis
Hm, pirmkārt, automāts patērē vairāk degvielas, otrkārt, nav īsti saprotams, ja grib iegūt tiesības braukt ar manuālo kārbu (kas šobrīd objektīvi ir vairāk izplatīta un tāpēc šīs tiesības ir nepieciešamas), tad acīm redzot jākārto vēl viens eksāmens, un atbilstoši par to jāmaksā? Ja tā, tas vairāk izklausās pēc vēl viena naudas pumpīša, kā nokāst naudu no iedzīvotājiem...
12.jūlijs 2011, 17:35 Atbildēt
ppatriots
CSDD ir meistari uz naudas nokāšanu... gan tas, ka daudziem nāksies likt 2 eksāmenus, gan tas, ka tie, kas ar manuālo nevar iemācīties, atgūs cerības dabūt vadītāja apliecību...
12.jūlijs 2011, 18:07 Atbildēt
....
Nav vienkarsi neprecizi uzrakstits? Ar domu - ja pec eksamena noliksanas ar automatu, kads gribes braukt ari ar manualo, velak bus jakarto eksamens ari ar manualo. Tie, kuri nolikusi uzreiz ar manualo, tapat kaa lidz sim, vares braukt ar abu veidu automasinam.
12.jūlijs 2011, 20:18 Atbildēt
BBum
Patēriņa starpība ir tik minimāla, ka nedaudz smagāka kāja dod daudz lielāku ietekmi kā automāts. Agrāk biju totāls tomātu noliedzējs un gandrīz apzvērēju, ka automātā ne mūžam nekāpšu, bet tagad jau vairākus gadus vizinos ar automātu un esmu apmierināts par 100%.
12.jūlijs 2011, 20:58 Atbildēt
bbalts
kartejais latvijas sviests, latvju balelinu gudriba
12.jūlijs 2011, 17:39 Atbildēt
hhe
pilnīgs sviests
12.jūlijs 2011, 17:58 Atbildēt
tta nu gan
Kas notiks, ja lielas nelaimes brīdī nāksies automāta vadītājam iekāpt mašīnā ar mehānsko kārbu?
Kā būs, ja tev saplīsīs mašīna un servisā iedos ar manuālo kārbu?
Ko darīt, ja draugi dzer un izdomā, ka tev jāstūrē? A tev automāta tiesības, bet mašīna manuālis?
Normāls FAIL būs.
Pēc manām domām no sākuma ir jāiemācās ar manuāli braukt, lai varētu izmantot tādas ekstras kā automātu. Ja noliks tiesības ar automātu, tad ar manuāli neiemācīsies braukt
12.jūlijs 2011, 18:48 Atbildēt
cchesss
tieši tā, kaut kāds sviests, nesaprotu, kā var neiemācīties braukt ar manuālo? labi, ka es savas tiesības dabūju jau pirms pāris gadiem, vismaz tagad šitādam murgam cauri nevajadzēs iet :D
12.jūlijs 2011, 18:51 Atbildēt
hhe
atbilde komentetajam TAS NU GAN
Man liekas tev ta iztele drusku slima bet atbildesu uz taviem jautajumiem
pirmkart tas var but ari ar kadu kam vispar nau tiesibu kas nu notiks ja bus nelaime vins tapat nekaps masinaa ar meanisko kaarbu tapat ka nekaps tas kam tiesibas uz automatisko karbu.
2.ja man saplisis masina un man tiesibas buus uz automatisko karbu ,man tada gadijumaa neviens masinu nedos ar mehanisko tas tapat kaa cilvekam bez tiesibam.
3.tapat draugs dzeruma var piedavat cilvekam pasturet tam kam nau tiesibu tapat fail buss .
Es noliku tiesibas ar manualo karbu ,bet braukaju ar automatu kada starpiba ja zini noteikumus ar kadu masinu brauc ,cits kamer atrod kuraa robaa likt sataisa lielaku sastregumu ka piemeram tas kas brauc ar automatisko karbu.un ja tu nezini celu satiksmes noteikumus tapat tev neviens pie brauksanas nelaidis.Es esmu tik par super ideja.
Varbut Anglija nau taa,bet tas ka katris otrais brauc ar nopirktam tiesibam vai katris 5 dzeris arii soks citiem
12.jūlijs 2011, 20:22 Atbildēt
VVita
Kas nav braucis ar automātu,tam nesaprast.Tā ir atpūta uz ceļa.Braucu ar automātu un ne mirkli neesmu gribējusi pārsēsties uz parasto kārbu.Pareizi,jau sen bija laiks.
12.jūlijs 2011, 18:51 Atbildēt
GGonščiksbmwforevervrumvrumvrum
Ja cilvēkam ir grūti braukt ar manuālo kārbu un viņš vienlaicīgi nevar pārslēgt ātrumu un sekot notikumiem uz ceļa, tad šādā gadījumā tam cilvēkam vispār ir jāaizliedz braukt ar auto!

Tas nozīmē, ka viņam/viņai ir problēmas ar uzmanību un koncentrēšanos, kas izpaužas arī citos momentos (kaut vai pašos primitīvākajos - pagriezienu ieslēgšana, logu tīrītāju ieslēgšana, stiklu apsilde utt.) un tas uzreiz rada draudus apkārtējiem.

Bet ja par ideju kā tādu, tad tas ir murgs - tā uz ceļiem parādīsies vēl vairāk negatavu braukātāju (par šoferiem viņus mēle negriežas saukt), kuri normālos apstākļos nemaz netiktu pie tiesībām, kas savukārt palielinās avāriju skaitu, bremzēs satiksmi utt. .
12.jūlijs 2011, 18:54 Atbildēt
IIeva
Piekrītu visam, izņemot pēdējo pretrunu rindkopu.
12.jūlijs 2011, 20:02 Atbildēt
SSaprātīgbraucējsopelmanualFēlis
Lai Dievs Tevi svētī, kaut gan no BMW parasti cenšos turēties pa gabalu, jo Latvijā parasti šī marka nozīmē diagnozi.
12.jūlijs 2011, 21:21 Atbildēt
IIlze
Kārtējais sviests. Noliec tiesības un brauc ar ko gribi-automātu vai manuālo, satiksmes noteikumi tak nemainās. Tas jau vairāk ir kā gaumes lieta ar kādu kārbu braukt. Nesaprotu kapēc viss ir jāsarežģī?!
12.jūlijs 2011, 18:56 Atbildēt
77V
Eksāmeni TIKAi ar manuālo ir PSRS laika atrauga - tad kara gadījumā ( kā te kāds jau teica - lielas nelaimes brīdī) visiem vajadzētu vadīt militāro transportu, kam, kā zināms, automāta nav. Pareizs lēmums - sen to vajadzēja. Normālam cilvēkam manuālā kārba nav vajadzīga
12.jūlijs 2011, 19:14 Atbildēt
FFēlis
Ja nepārzini militāro tehniku, netēlo gudrīti!
12.jūlijs 2011, 21:13 Atbildēt
UUK
Interesanti zinaat kuraa eiropas valstii tas tiek pielietots,vismaz Anglijaa taada stulbuma nav.
12.jūlijs 2011, 19:55 Atbildēt
ppeka
Ir gan UK (t.i. arii Anglijaa), ja nezini, izlasi noteikumus! ;)
12.jūlijs 2011, 20:35 Atbildēt
zzumzum
Visiem pagaidām likt eksāmenu vajadzētu tikai ar manuālo kārbu! Pats nesen noliku tiesības un pat pieļauju, ka nākotnē braukšu ar to automātisko, bet jāsāk noteikti ar manuālo, jo tas palīdz izprast braukšanu, koncentrēties vairākām lietām... A tā šito automātisko kārbu tagad izmantos kaut kādas blondīnes, kuras iemācījušās pāris noteikumus un uz haļavu to eksāmenu noliks, bet uz ielas dzīvē sāksies visādas problēmas, jo nespēs uz ceļa reālā situācijā domāt, jo neko vairāk par viena pedāļa spiešanu nav iemācījusies..

Bet nu gan jau nākotnē automātiskā kārba manuālo krietni izkonkurēs un tāpat eksāmeni ar automātisko kļūs daudz populārāki. Mans viedoklis - automātiskās kārbas eksāmeni ir vajadzīgi, bet šobrīd liekas, ka ieviesti kādus 5-10 gadus par ātru.
12.jūlijs 2011, 20:08 Atbildēt
sstop
Nepiekriitu par visiem 100 %. Amerikaa tikai diivainji brauc ar manuaalo, visi normaalie brauc ar automaatisko. Un satiksme uz aatrgaitas shosejaam ir daudz intensiivaaka kaa Latvijaa. Tas, ka nav jaanoveersh uzmaniiba uz papildus darbiibaam (aatrumklokja raustiishanu) , tikai paliidz labaak noveerteet situaaciju uz celja.
12.jūlijs 2011, 20:14 Atbildēt
RRichard
Tieši tā!!! un par "5-10 gadu par ātru" beidzot varētu neatpalikt no Pasaules un lēnajiem igauņiem!!!
12.jūlijs 2011, 20:43 Atbildēt
HHe
Latvieshiem nezkaapeec patiik sarezhgjiit dziivi, radiit probleemas ne no kaa.Amerikaa sen jau visi braukaa ar automaatiskajaam aatrumkaarbaam, nomas auto vispaar nav manuaalo, jo taa vienkaarshi vieglaak dziivot.
12.jūlijs 2011, 20:21 Atbildēt
FFēlis
Tu gadījumā neesi viens no tiem,kuri cepas par CO2? Ja esi, tad varu paziņot, ka ar automātu Tev patēriņš būs par kādu litru lielāks, ar attiecīgu CO2 pieaugumu.(P.S. ja Tev nav DSG kārba.Ar to, samērīgi minot, patēriņš esot pat zemāks.)
12.jūlijs 2011, 21:05 Atbildēt
ddragoo
ko muļķojaties, ikdiena braucu ar automatu, ja iedod mehanisko, tad paris minutes un braucu, ka i starpibu nejustu. viss atkarigs no cilveka, a jus visus liekat viena maisaa. Jā, ar automatu ir daudz vieglak braukt pilsētas satiksmē, tadel izvelos braukt ar to, kgan tiesibas noliku ar meh un arii ar tadu nav problemas. VNK, ja cilveks zina, ka brauks ar automatisko visu muzu, tad kadel likt braukt piespiedu karta ar meh?
12.jūlijs 2011, 20:30 Atbildēt
GG.
Tatad , nevarees braukt ar mehanisko kaarbu vispaar ?
12.jūlijs 2011, 20:33 Atbildēt
mmodzzo
ta sanaak,ka tagad pokemoni nevis liks puust trubinnaa,bet baaziis galvu pa logu iekssa un prasiis vai man nav automaats?
12.jūlijs 2011, 20:39 Atbildēt
ddragoo
nu ja Tev bus tiesibas tikai uz automatu, tad ar manuali nevaresi braukt.
a ja uz manuali, tad ar automatu vari drosi
12.jūlijs 2011, 20:47 Atbildēt
GG.
Kāds sakars reibumam ar automātu?!
13.jūlijs 2011, 16:15 Atbildēt
mmodzzo
murgs......taa tiessaam ir Latvija.........
12.jūlijs 2011, 20:43 Atbildēt
ččalīts
murgs - esi TU !!! ja nezināji, šāds lēmums nav nekāds jaunums, tas ir daudzās valstīs ieskaitot ASV!
13.jūlijs 2011, 9:29 Atbildēt
,,,,,
piekritu ieprieksminetajam,,, tgd vel vairak paradiisies uz cela cilveeki, kuri tik to vien gaida, lai dabutu tiesibas, bet pagaidaam nesanaaks...

un ka jau tika minets, jaa, taas ir pilsetu masiinas, kuras piemeram laukos baigi neder, del tiem minusiem kas ir automatam,,, un kadel vinam velreiz butu jamaksa nauda un jakarto eksamens tikai tapec lai butu nokartojis uz mehaniskas,,,
mes tik sekojam visam kas ir amerika un eiropa, tikai neviens neredz kas notiek arpus rigas vai lielajam pilsetam, piemeram, ziema, kur sniegu sak tirit tikai dienas vidu, dazreiz vispar aizmirst..
12.jūlijs 2011, 20:50 Atbildēt
llietotajs
atkal cilvēks bagāts ar stereotipiem. Pats braucu ar automātu un 20% pa lauku ceļiem. Neesmu izjutis nevienu trūkumu, jo vairāk ziemās esmu mazāk auto racis no sniega laukā nekā manuāli, ar kuru braucu pirms tam. Bez tam papildus automātikas kā pretizslīdēšana ir glābušas mani no avārijām. Nevajag komentēt, ja pats to neesi izmantojus, bet rakstīt citu cilvēku domas.
13.jūlijs 2011, 14:57 Atbildēt
FFēlis
Nevajag jaukt automātu ar pretizslīdēšanas sistēmu- ESP neļauj riteņiem spolēt- līdz brīdim, kamēr zūd saķere abiem riteņiem.Varbūt ar automātu ziemā bija vieglāk tāpēc, ka riepas labas, tikai ko Tu darīsi tad, kad tomēr iesēdīsies un vajadzēs mašīnu iešūpot? Ar automātu tad ir vāks.
13.jūlijs 2011, 19:10 Atbildēt
llietotajs
Feli izlasi ko rakstu, tur ir vārds arī un neko kopā nejaucu.

Vēl auomātiem ir tāda lieta kā manuāla ātrumu pārslēgšana, kas protams palīdz, BET nav bijusi tāda vajadzība. Un arī automātu auto VAR iešūpot.

Vai Feli Tu pats kādreiz esi braucis ar automātu? Jeb tev ir tikai "viedoklis".
14.jūlijs 2011, 14:15 Atbildēt
FFēlis
Esu.Bija sajūta,ka aizmugurē piemests izpletnis.Mēģināt otrreiz vairs negribējās.
14.jūlijs 2011, 21:02 Atbildēt
FFēlis
Ja jau tā, tad primārajām jābūt tiesībām braukt ar manuālo kāŗbu, bet ja esi tik debīls, ka spēj braukt tikai ar automātu, tad tev vispār uz ceļa nav ko darīt. Vienreiz , pateicoties tādam debīliķim, gandrīz nositāmies ar visu ģimeni.
12.jūlijs 2011, 20:54 Atbildēt
mmario
Pareizs lemums. es braucu tikai ar automaatisko, jo dzivoju ASV un te neviens nekraameejas ar kaut kadaam mehaniskajaam karbaam.
12.jūlijs 2011, 21:49 Atbildēt