Poikāns: Elite ir diezgan sapuvusi. Viņus interesē, kā nokniebties ar mazgadīgiem

© Dmitrijs Suļžics/MN

ASV notiesātā dzimumnoziedznieka Džefrija Epstīna lietas materiālu pārbaudei Latvijā, visticamāk, tiks sākts kriminālprocess, sprieda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Policijas priekšnieks atzīmēja, ka virknei iespējamo noziegumu noilgums nav iestājies, attiecīgi viņš aicina cilvēkus, kuri varētu būt cietuši Epstīna cilvēktirdzniecības tīklā, pieteikties policijā.

Publiskotajos Epstīna lietas jaunākajos materiālos Latvija figurē kā viena no iespējamām nepilngadīgu meiteņu vervēšanas vietām, vēstīja Latvijas Televīzija.

Latvija dokumentos dažādā kontekstā minēta vairāk nekā 500 reižu, Rīga - vairāk nekā 800. Publiskotajos failos minēti vairāku latviešu modeļu vārdi un modeļu aģentūru nosaukumi, kā arī atklājas Epstīna personiskās sarakstes ar latviešu meitenēm. Latvietes, iespējams, bijušas arī viņa asistentes.

Neraugoties uz lielo materiālu apjomu, publiskotie seksuālā noziedznieku Džefrija Epstīna faili neradīs reālas sekas, portālam "Delfi.lv" norāda LU pētnieks Ilmārs Poikāns.

Viņš atzīst - faili atklāja to, ko, visticamāk, sen nojautām: "Tā saucamā elite ir diezgan sapuvusi. Tā teikt, viņus interesē pa lielam, kā nokniebties, pie tam ar mazgadīgām meitenēm vai puišiem. Mums nav jāuztraucas, kas notiek ASV. Tādi paši cilvēki dzīvo arī citur. Tas pats, kas notika ASV, notiek arī citur. Arī pie mums, tik citos mērogos. 2000. gadā Latvijā izskanēja pedofilijas lieta, kur bija pamats domāt, ka iesaistītas augstas amatpersonas. Kāds bija rezultāts? Iesēdināja bandiniekus, un viss apklusa."