Konstatē nepamatoti uzrādītus veselības aprūpes pakalpojumus 232 000 latu apmērā

Veselības inspekcija konstatējusi nepamatoti uzrādītus veselības aprūpes pakalpojumus 232 000 latu apmērā, tie attiecīgajām medicīnas iestādēm būs jāatdod valstij atpakaļ, nra.lv uzzināja inspekcijā.

Veselības inspekcija 2010. gadā un 2011. gada 1. ceturksnī pēc veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, ir konstatējusi pārkāpumus un pieņēmusi lēmumus par naudas līdzekļu atgriešanu veselības aprūpes budžetā vai pacientiem 232 tūkstošu latu apmērā.

Visbiežāk konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar uzrādīto pakalpojumu neatbilstību faktiski veiktajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas izpaužas pierakstījumos vai neatbilstošu manipulāciju uzrādīšanā.

Otra lielākā pārkāpumu grupa ir saistīta ar veselības aprūpes organizācijas noteikumu neievērošanu. Visvairāk šādi pārkāpumi konstatēti slimnīcās un ambulatorās ārstniecības iestādēs, kā arī pārkāpumi konstatēti primārā veselības aprūpē, piemēram, par kārtības neievērošanu, veicot pacientu veselības aprūpi mājās, SIA Cilvēks jāatdod Šo iemeslu dēļ Veselības inspekcija un Veselības norēķinu centrs maijā iesniedza Veselības ministrijā priekšlikumus uzraudzības pastiprināšanai, izveidojot vienotu sankciju sistēmu un papildinot esošos iedarbības mehānismus ar diferencētiem līgumsodiem, naudas sodiem un citiem līgumu darbību ietekmējošiem mehānismiem, tai skaitā, regulāru informācijas publiskošanu par pārkāpējiem.

No 1. jūlija ir spēkā grozījumi: konstatējot pārkāpumus pakalpojumu pieejamībā un darba organizācijā, inspekcija var brīdināt un pie atkārtotiem pārkāpumiem piemērot līgumsodu 10% un 30% no ikmēneša finansējuma. Gadījumos, ja konstatē nepamatotu budžeta līdzekļu izlietojumu, uzliek par pienākumu naudas līdzekļus atdot un ir tiesīga piemērot līgumsodu divkāršā vai pieckāršā apmērā no pakalpojuma tarifa vai izrakstīto kompensējamo zāļu vērtības.

Ārstniecības iestādēm, kuras saņem fiksēto (tāmes) finansējumu, var piemērot līgumsodu nepamatoti uzskaitīto pakalpojumu tarifu vai izrakstīto kompensējamo zāļu vērtību summas apmērā.

Turpmāk inspekcija regulāri, reizi ceturksnī sniegs plašāku informāciju par veikto pārbaužu rezultātiem un pieņemtajiem lēmumiem. Inspekcia aicina arī iedzīvotājus, kuri lieto e-pakalpojumus, informēt Veselības inspekciju, ja konstatē pakalpojumus vai izmeklējumus, kuri nav veikti.

Svarīgākais