Šogad Rīgas ostā apkalpots vēsturiski lielākais kruīzu pasažieru skaits

© Dmitrijs Suļžics/MN

Rīgas ostā šī gada kruīza sezonā ienākuši 85 kruīza kuģi ar 115 500 pasažieriem, kas ir par 43% vairāk nekā pagājušajā gadā, aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Viņš atzīmēja, ka tas ir lielākais apkalpoto kruīza pasažieru skaits Rīgas ostā viena gada laikā.

Vienlaikus Šteins norādīja, ka tuvākajos gados Rīgas ostā saglabāsies augoša tendence kruīza segmentā.

Rīgas brīvostā 2026. gadam pieteiktas 98 kruīza kuģu vizītes, kas ir par 13 kuģiem vairāk nekā šogad. Savukārt 2027. gada sezonai pieteikto kuģu vizīšu rezervāciju skaits pārsniedzis 100.

Šteins skaidroja, ka pēdējo gadu laikā kruīza sektorā Rīgas ostā vērojama tendence sagaidīt aizvien lielākus, pasažieru skaita ziņā ietilpīgākus kuģus. Ostas apkopotā statistika liecina, ka vidējais pasažieru skaits uz kuģa pēdējo desmit gadu laikā pieaudzis par 40%.

Jau ziņots, ka Rīgas ostā 2024. gadā tika apkalpoti kopumā 80 870 kruīza kuģu pasažieri, kas ir par 1% mazāk nekā 2023. gadā, kad tika apkalpots 81 681 kruīza kuģu pasažieris.