“Diemžēl tā ir realitāte”. Elviss Strazdiņš komentē iespēju caur datoru noklausīties sarunas

© Ekrānuzņēmums

Kāda skatītāja TV24 raksta, ka viņai pie datora kameras ik pa laikam iedegas sarkana lampiņa. Lampiņa parādās jebkurā momentā, pēkšņi un tad atkal pazūd. Vai datorā ieviesies lūriķis, vaicāja skatītāja. Programmētājs, tehnoloģiju entuziasts un virtuālās vides krāpnieku mednieks Elviss Strazdiņš atbildēja, ka viņš būtu ļoti satraukts par to, jo lampiņai nav visu laiku jāiedegas, kāds slēdzas klāt kamerai.

E. Strazdiņš atcerējās kādu savu sarunu ar sievu, kur viņš dzīvesbiedrei teicis, ka tas gan būtu stulbi, ja šo sarunu kāds noklausītos. Tad viņš paskatījies datorā un pamanījis, ka ir ieslēdzies mikrofons.

Tajā brīdī E. Strazdiņam bijusi vaļā krāpnieku lapa, un krāpnieki, visticamāk, bija atraduši kādu ievainojamību viņa pārlūkā un varējuši pieslēgties un ieslēgt mikrofonu bez viņa atļaujas. Šo stāstu tehnoloģiju entuziasts bija publicējis “Facebook”, un pēc tam to pārpublicēja arī ziņu portāli.

Diemžēl tā ir realitāte, tāpēc jāuzmanās, verot vaļā visādas lapas, kur nu vēl instalējot kādu nezināmu programmatūru,” atgādināja E. Strazdiņš.