Zanda Kalniņa-Lukaševica par notiekošo koalīcijā: Ja kāds nevar, tad viņam ir jāiet prom

© Ģirts Ozoliņš/MN

Saeimas priekšsēdētājas biedre (“Jaunā vienotība”), Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica TV24 kritizēja opozīciju un Zaļo un zemnieku savienību par debašu uzsākšanu par Stambulas konvenciju. Tas, viņasprāt, notiek nelaikā, ir jāpievēršas atpakaļ reālajam darbam, lielākām un svarīgākām lietām, bet, ja kāds to nevar, tad viņam ir jāiet prom.

Es simtprocentīgi piekrītu Valsts prezidenta teiktajam. Tas, kas šobrīd notiek, ir nejēdzīgi, bezjēdzīgi un bezatbildīgi. Respektīvi, brīdī, kad valstij ir akūtas vajadzības drošībā, ekonomikā, arī izglītības jomā, kur mums patiešām ir lieli darbi darāmi, ko ir izdarījuši opozīcijas pārstāvji kopā ar ZZS (Zaļo un zemnieku savienību)?

Viņi ir atvēruši debati, kas emocionāli rauj pušu sabiedrību, debati, kas pirms tam vispār nebija aktuāla. Vai pirms tam mums daudzi cilvēki nāca un teica: kas mums tur ir ar to konvenciju? Mums vajag no tās izstāties? Nē, šobrīd ir ielikts darba kārtībā, un arī es tā vietā, lai strādātu pie citiem likumprojektiem, savu enerģiju veltītu tiem... Tas ir nepareizi. Mums būtu jāstrādā ar drošības un ekonomikas jautājumiem,” sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Uz jautājumu, vai Stambulas konvencija, kas bija “līmviela” šai valdībai, tagad ir “izšķīdusi,” Z. Kalniņa-Lukaševica atkal atgādināja Valsts prezidenta sacīto, ka ir jāpievēršas atpakaļ reālajam darbam, un, ja kāds nevar, tad viņam ir jāiet prom. Viņasprāt, prezidents to ir pateicis ļoti precīzi, un tas atspoguļo arī sabiedrības viedokli, ka šis ir nejēdzīgi.

Un tas jau rezultējas reitingos, jo ne katrs cilvēks nošķir valdībā ierosināto, Saeimā ierosināto, un galu galā šobrīd visi politiķi ir spiesti runāt par konvenciju, kas Latvijas sabiedrībai dod labumu - pasargā cilvēkus, bet pēkšņi mums no tās vajag izstāties, jo nepatīk viens vārds, uzskata Z. Kalniņa-Lukaševica.

Līdz ar to mums ir jāstrādā pie lielajām lietām, bet nav arī tā, ka mēs varam atļauties novērsties un tikai tās darīt. Ja šobrīd ir ierosināta šīs konvencijas atsaukšana, mēs nevaram klusējot pamest šos cietušos un upurus, tādēļ ir pienākums strādāt un vienlaikus turpināt darbu pie šīs konvencijas,” teica Z. Kalniņa-Lukaševica.