Krītas apgrozījums, mazinās cilvēku pirktspēja, noveco darbinieki un veikalu īpašnieki, daudzi veikalnieki nogurst no nemitīgajiem jaunievedumiem un pārmaiņām – tirgotāji ceļ trauksmi par mazo tirdzniecības vietu bojāeju, TV24 diskusijā “Preses klubs” sacīja veikalu tīkla ”Lats” valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.
Viņš atzina, ka darvas karoti, protams, visam tam piemet arī dažādi jauni noteikumi un ierobežojumi, sākot ar taromātiem, kas “tika uzkrauti virsū”, tad turpinājās ar norādēm, kas maziem veikaliem lika mainīt savus paradumus, un tagad ir alkohola ierobežojumi, kas principā ir kā piliens pa pilienam, un beigās vairs nevar nest, pavilkt to vezumu. “Tas viss rada tādu negatīvu iespaidu plus vēl tas, ka vairāki mediji vērš uzmanību uz to, ka ir milzīgi piecenojumi, cenas, un veikalnieks pie visa vainīgs,” sacīja R. Okmanis.
Veikalu tīkla “Lats” vadītājs uzskata, ka šie piecenojumi nemaz nav tik lieli, lai gan atzina, ka ir jāpieceno vairāk, ja apgrozījumi nav tik lieli. Bet tad atkal ir pircēju vēlme braukt uz šo veikalu vai braukt kaut kur citur. Viņš piebilda, ka “šobrīd vezumā ir sakrauts tik daudz lietu, ka daudzi cilvēki nogurst”. Tas, ka “mirst kā mušas”, vairāk ir tāda spārnota frāze, tik traki jau nav, teica R. Okmanis.
Tomēr ikreiz, kad notiek kādas “straujākas kustības”, ir cilvēki, arī veikalnieki, kuri ir izdomājuši beigt. Tā tas ir jebkurā biznesā. Tad tas viņiem ir kā attaisnojums - tagad es vairs nevaru “pavilkt”, jo jāpērk jaunas kases sistēmas, datori vai cenu zīmes un viss pārējais. Tas ir kā attaisnojums sev, ka tagad es varu veikalu aizvērt ciet. Tā tas pamatā notiek, skaidroja R. Okmanis.