Veselības ministrija sašutusi, ka skolēniem eksāmenā jāklausās par viskiju "Tullamore"

© Publicitātes foto

Veselības ministrija (VM) nosūtījusi vēstules Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Latvijas Bankai, kurās pauž neizpratni par valsts iestāžu iesaistīšanos netiešā alkohola reklamēšanā, kas ir pretrunā ar nepieciešamību mazināt alkohola patēriņu sabiedrībā, nra.lv informēja VM preses sekretārs Oskars Šneiders.

Šogad 12.klašu angļu valodas eksāmena klausāmajā daļā bija iekļauts plašs informatīvs materiāls par viskija „Tullamore” kompānijas dibināšanu un tās vēsturi. VM vērš IZM uzmanību uz to, ka atkarību veicinošu vielu lietošanas tēmu iekļaušana izglītības iestāžu eksāmenu programmās nav pieļaujama.

Tāpat VM pauž neizpratni par Latvijas Bankas rīcību, laižot apgrozībā jaunu viena lata monētu ar alus kausa attēlu. Kaut arī alus ir viens no tradicionālajiem latviešu dzērieniem svētkos, ministrija uzskata, ka bija iespējams izvēlēties citus Līgo svētkus simbolizējošus attēlus.

Vēstulēs abām valsts institūcijām VM norāda, ka Latvija diemžēl ir valsts ar vienu no augstākajiem alkoholisko dzērienu patēriņa rādītājiem Eiropas Savienībā. Alkoholisko dzērienu lietošana ir riska faktors sirds asinsrites slimību attīstībā, tā nopietni ietekmē mirstību no ārējiem nāves cēloņiem, kā arī alkohola lietošanas rezultātā būtiski pieaug vardarbība. Veicinot alkoholisko dzērienu patēriņu Latvijā, nebūs iespējams uzlabot demogrāfiskos rādītājus – palielināt dzimstību, uzlabot bērnu veselību, kā arī nodrošināt veselīgu un kvalitatīvu mūžu Latvijas iedzīvotājiem.

Svarīgākais