Akcijas "Top Latvijas Likteņdārzs” ietvaros aicina vākt Latvijas laukakmeņus

Latvijas Televīzija, turpinot atbalstīt Likteņdārza izveides ideju, katru gadu aktualizē konkrētās akcijas mērķi un uzdevumus. Šogad tas ir dārza centrālās daļas - amfiteātra – pelēko akmeņu krāvums „Sirmais saulriets”. Tā izveidei nepieciešams ne tikai 600 000 pelēku Latvijas laukakmeņu, bet arī iedzīvotāju līdzdalība, darbs un finanšu līdzekļi dārza kopējai attīstībai.

Dodot savu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā, pirmie savus akmeņus pelēkā akmens krāvumam 2010. gada atveda X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki. 2010. gada 28. augustā savu akmeni atveda arī Likteņdārza aizbildnis, Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri. Kopš šī gada aprīļa atvesti jau pirmie 130 akmeņi, katrs ar savu stāstu.

Latvijas Televīzija iecerējusi ne tikai akcijas noslēgumu, kas risināsies 23. augustā, bet jau šobrīd gatavo arī video sižetu sēriju, kuras mērķis - apzināt cilvēku likteņstāstus, sameklēt un ziedot Likteņdārzam savu pelēko akmeni.

No 25. jūnija katru sestdienas vakaru deviņu nedēļu garumā žurnāliste Aija Kinca tiksies ar cilvēkiem, kuriem ir svarīga dzimtas un savas tautas piemiņas iemūžināšana, kopā ar saviem sarunu biedriem meklējot Latvijas pelēkos laukakmeņus, aicinot aizdomāties un palīdzēt izveidot Likteņdārzu. Atrastie un ziedotie akmeņi līdz akcijas norises dienai tiks novietoti pie Latvijas Televīzijas speciāli šim mērķim iekārtotā vietā. Akciju atbalsta a/s „Latvijas valsts meži”.

Tāpēc Latvijas Televīzija aicina atsaukties ikvienu un savu tuvinieku piemiņai ziedot tumši pelēkus apaļas formas Latvijas laukakmeņus (20-30 cm diametrā), aizvedot tos pašiem uz Likteņdārzu vai arī uz Latvijas Televīziju Rīgā, Zaķusalas krastmalā 3. Turpat - gan Likteņdārzā, gan arī Latvijas Televīzijā - varēs aizpildīt speciāli izveidotu anketu, norādot, kam šis akmens veltīts un kas to ziedojis. Līdz šim visu atvesto akmeņu saraksts Atbalstītāju sadaļā lasāms projekta mājas lapā – www.liktendarzs.lv .

Latvijā

Medijpratības uzlabošanai Latvijā nepieciešams sistemātiski un mērķtiecīgi ieguldīt gan izglītībā, gan sabiedrības informēšanā, gan arī atbalstot kvalitatīvus medijus, aģentūrai LETA norādīja Kultūras ministrijā.