Tehnoloģiju uzņēmums SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu "Nokia" Baltijas valstīs no jūlija komercrežīmā ieviesis nākamās paaudzes 5G "Standalone" jeb 5G+ tīklu, aģentūru LETA informēja LMT.
Savukārt 5G+ ieviešanā ieguldītās investīcijas LMT neatklāj.
"Standalone" režīmā 5G tīkls ļauj nodrošināt klientiem papildu pakalpojumus un funkcionalitāti, radīt jaunus augstas noturības un drošības risinājumus, min kompānijā.
LMT norāda, ka 5G+ ar mazāku aizturi jeb latentumu un lielāku augšupielādes ātrumu ir kritiski svarīga gan autonomu transportlīdzekļu vai attālinātu operāciju veikšanai, gan arī lielu daudzumu lietu interneta (IoT) rīku datu apstrādei, video straumēšanai un virtuālās realitātes attīstībai.
Tuvākajā nākotnē 5G+ spēs nodrošināt ne tikai lielāku noturību, jaudu un ātrumu, bet arī iespējas veikt datu pārraides tīkla segmentāciju - veidot daudzus virtuālus tīklus katram klientam atsevišķi ar savu veiktspējas un drošības līmeni. Tas svarīgi varētu būt neatliekamās palīdzības sniedzējiem, ugunsdzēsējiem, drošības un aizsardzības struktūrām.
LMT prezidents Juris Binde norāda, ka "LMT ar 5G+ ieviešanu ir spēris vēl vienu platu soli 5G attīstībā, stiprinot Latvijas līderpozīcijas reģionā un paverot vēl plašākas iespējas lietu interneta, viedo pilsētu, veselības aprūpes inovāciju, aizsardzības un citu sabiedrībai noderīgu risinājumu ieviešanai ikdienas dzīvē".
Lai izmantotu 5G+, iekārtās nepieciešamas jaunas, īpaši šim tīklam izstrādātas SIM kartes. Tīkla izmantošanu atbalsta jaunākie Latvijā ražotie "Mikrotik" rūteri.
LETA jau vēstīja, ka LMT koncerns pērn strādāja ar 308,608 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,5% mazāk nekā 2023.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 6,1% un bija 34,038 miljoni eiro.
LMT kapitālā 49% pieder Zviedrijas "Telia Company" un tās meitaskompānijai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"".