Jauni likuma grozījumi: Izstrādāti bargāki sodi autovadītājiem

© unsplash.com

Šodien stājas spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz, ka transportlīdzekļu vadītājiem par bēgšanu jeb agresīvu braukšanu pēc tam, kad kompetentas institūcijas amatpersona atkārtoti pieprasījusi apturēt transportlīdzekli, varēs piemērot kriminālatbildību.

Kā iepriekš paziņojis par pieņemtā likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV), grozījumu galvenais mērķis ir atturēt transportlīdzekļa vadītājus no šiem pārkāpumiem un pasargāt sabiedrību.

"Bēgšana, kas izpaužas kā agresīva braukšana, apdraud ne vien paša transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku un gājēju veselību un dzīvību. Ir grūti vai pat neiespējami paredzēt agresīvā transportlīdzekļa vadītāja kustības trajektoriju un novērst smagu seku iestāšanos," paudis Judins.

Transportlīdzekļa vadītāju varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Līdz šim gan par agresīvu braukšanu, gan nepakļaušanos likumsarga atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli ir noteikta administratīvā atbildība. Šo divu pārkāpumu kombinācija ir ar lielāku kaitīgumu, un par to nepieciešams paredzēt kriminālatbildību, atzīmējis Judins.

Latvijā

Jūrmalā notiekošajā jauniešu šaha turnīrā "Rudaga Kaissa 2025" kā īpašais viesis piedalās arī bijušais Krievijas premjerministra vietnieks - pašreizējais Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezidents Arkādijs Dvorkovičs. Viņa vietniece – bijusī ekonomikas ministre, šaha lielmeistare Dana Reizniece Ozola – izvairās komentēt un pat pieminēt šo faktu, lai gan turnīra atklāšanā ar Dvorkoviču stāvēja plecu pie pleca.

Svarīgākais