"Valsts nekustamie īpašumi" varētu uzņemties veselības aprūpes sistēmas objektu būvniecības pārvaldību

© Kaspars Krafts

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē trešdien izskanēja konceptuāls atbalsts iecerei ļaut nodot Veselības ministrijas valdījumā esošos nekustamos īpašumus VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārvaldīšanā, tai skaitā uzticot šai valsts kapitālsabiedrībai arī veselības aprūpes sistēmas objektu būvniecības organizēšanu.

Ieceri konceptuāli atbalstīja gan Veselības un Finanšu ministrija, gan VNĪ. Tikmēr Saeimas Juridiskais biroja ieskatā, šādu īpašumu nodošanu kapitālsabiedrībai jau pieļauj Publiskās mantas izšķērdēšanas likums, un papildus grozījumi citos likumos nav nepieciešami.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (ZZS) sacīja, ka šis būs politisks lēmums, un tas likumā tiks nostiprināts stingrāk. Viņš norādīja, ka arī valdībā var būt diskusijas, taču, ja Saeima kā likumdevējs savu nostāju jau ieraksta likumā, tas padara jautājumu nopietnāku un grūtāk maināmu.

Iecerēts, ka VNĪ vispirms pārņems būvniecības procesus, vienlaikus Bērziņa ieskatā VNĪ nākotnē būtu uzticama arī infrastruktūra un apsaimniekošana. Kā pirmo plānots pārņemt Paula Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības pārvaldību, kura līdzšinējā būvniecības gaita ir bijusi izaicinoša.

Deputāti vienojās, ka pie jautājuma par grozījumu iesniegšanu Saeimā viņi atgriezīsies nākamnedēļ.

VNĪ izveidota 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija. VNĪ atbildībā ir 15% no visiem valsts nekustamajiem īpašumiem.

Svarīgākais