Piektdien pārbaudē nav strādājušas divas no 162 pārbaudītajām trauksmes sirēnām, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Divas sirēnas netika pārbaudītas, jo tās tiek pārvietotas, remontētas vai atjaunotas. Kopumā Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas.
Rīgā un Rīgas reģionā no 55 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 54 sirēnas. Kurzemē pārbaudītas 28 no 29 izvietotajām sirēnām. Bez traucējumiem nostrādāja 27 sirēnas. Valdemārpilī izvietotā sirēna nenostrādāja, bet Sabilē trauksmes sirēnas darbība netika pārbaudīta.
Zemgalē pārbaudītas 22 no 23 izvietotajām sirēnām, no tām bez traucējumiem nostrādāja 22. Vienas Tukumā izvietotās trauksmes sirēnas darbība netika pārbaudīta.
Savukārt Latgalē pārbaudītas visas 29 izvietotās ierīces, no tām visas nostrādāja bez traucējumiem. Vidzemē pārbaudītas visas no 28 izvietotajām sirēnām, no tām visas nostrādāja bez traucējumiem.
Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu apkopi un uzturēšanu.
Trauksmes sirēnu uzdevums ir brīdināt iedzīvotājus dabas vai tehnogēnās katastrofas vai tās draudu gadījumā. Valstī šobrīd ir izvietotas 164 trauksmes sirēnas, līdz ar to tās nav dzirdamas visā valsts teritorijā. Būtiski, ka ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem un operatīvo dienestu transportlīdzekļu skaņas sistēmu, apstaigājot mājokļus, ievietojot paziņojumu lietotnē "112 Latvija".
Papildus esošajai trauksmes sirēnu sistēmai, Latvijā aktīvi norit darbs pie šūnu apraides tehnoloģijas ieviešanas. Šis risinājums ļaus iedzīvotājiem saņemt mērķētus agrīnās brīdināšanas paziņojumus savos mobilajos telefonos noteiktā ģeogrāfiskā teritorijā, neatkarīgi no tā, vai ierīce ir pieslēgta internetam vai konkrētam operatoram.
Šūnu apraides tehnoloģijas ieviešana Latvijā plānota šogad.
Gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, ir jāieslēdz televizors vai radioaparāts vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji un Latvijas sabiedriskie mediji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.
VUGD reizi pusgadā veic trauksmes sirēnu pārbaudi.