Jau pavasarī vairāki mediji bija pamanījuši, ka starp Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču un premjeri Eviku Siliņu valda zināma spriedze.
"Dienas" žurnāliste Agnese Margēviča intervijā par to pajautāja tieši. Evika Siliņa atbildēja šādi: "Un vispār - visās valstīs starp premjeriem un prezidentiem ir zināma sadarbība un zirgu skriešanās vienlaikus. Un tas laikam ir normāli, lai arī man pirmajā brīdī ir bijis kas jauns. Bet skaidrs, ka arī tāda norobežošanās no tā, ka viņš ir bijis JV biedrs, arī iedod zināmā mērā kaut kādu situācijas virzienu.
Es ļoti respektēju prezidenta pieredzi ārpolitikā, ļoti respektēju viņu arī kā politiķi, mēs vienmēr esam bijuši spējīgi dažādās situācijās izrunāt lietas, gan arī tagad to spējam. Tā rīvēšanās - dažkārt tas ir normāli, tā tas politikā ir, bet svarīga ir spēja sadarboties, jo kopumā jau valsts tikai iegūst, ja mēs kopīgi spējam atrisināt kādas lietas, kas valstij ir akūtas šobrīd."
Jau vēstījām, ka marta sākumā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sacīja: "Situācija pasaulē attīstās ļoti strauji, un arī Latvijas valdībai jāveic atbildīgi lēmumi, tāpēc koalīcijai ir "jāsavācas" un jāieceļ valdībā trūkstošie ministri. Ja nevarat, dodiet citiem vietu. Mums nav laika skatīties vietējo cirku, mums pasaulē ir drāma."