Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties darbinieku praktiskai apmācībai nepieciešamajā profesijā, aģentūru LETA informēja NVA.
Darba devējiem tā ir iespēja ar NVA finansiālu atbalstu sagatavot nepieciešamos darbiniekus, īstenojot bezdarbnieka statusā NVA reģistrēto klientu apmācību darba vidē otrā, trešā vai ceturtā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālās kompetences ieguvei.
Piedalīties aicināti komersanti, pašnodarbinātās personas, individuālie uzņēmumi (tai skaitā zemnieku saimniecības), kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas un izglītības iestādes.
Darba devējam NVA reģistrētā klienta praktiskai apmācībai ir jānodrošina no jauna izveidota darba vieta vai darba vietai jābūt vakantai. Praktiskā apmācība netiek rīkota Profesiju klasifikatora devītajā pamatgrupā uzskaitīto nekvalificēto un mazkvalificēto darbu veikšanai.
Praktisko mācību ilgums pie darba devēja ir trīs mēneši, noslēdzot darba līgumu.
NVA darba devējam izmaksā dotāciju mācību dalībnieka darba algai 60% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, apmaksā izdevumus par normatīvajos aktos paredzēto obligāto darbinieka veselības pārbaudi (līdz 50 eiro), piešķir vienreizēju dotāciju normatīvajos aktos paredzētajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (līdz 100 eiro), kā arī nodrošina ergoterapeita pakalpojumu un vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai (līdz 1000 eiro), ja tiek apmācīta persona ar invaliditāti.
NVA piešķir dotāciju arī darba vadītāja algai - 10 eiro par katru praktiskās apmācības dienu. Viens darba vadītājs var vadīt darbu ne vairāk kā diviem darbiniekiem.
Ja praktiskās apmācības īstenošanas vieta atrodas vismaz 15 kilometru attālumā no apmācāmā deklarētās dzīves vietas, viņš var saņemt no NVA reģionālas mobilitātes atbalstu - līdz 10 eiro dienā transporta izdevumu vai līdz 200 eiro dzīvojamās telpas īres izmaksu kompensācijai.
Darba devējam jānoslēdz darba līgums ar darbinieku vismaz uz trim mēnešiem, jāpiedāvā darbā pieņemtajam darbiniekiem droši darba apstākļi un jārada iespējas sekmīgai profesionālo prasmju apguvei.
Pērn iespēju ar valsts finansiālu atbalstu praktiski apmācīt vajadzīgos darbiniekus izmantojuši 89 darba devēji, izveidojot 197 darba vietas, informēja NVA.
NVA vērtē, ka interese par pasākumu "Apmācība pie darba devēja" ir liela.
NVA reģistrētie klienti pie darba devējiem apguva prasmes tādās profesijās kā, piemēram, šūšanas iekārtu operators, pavārs, projekta vadītāja asistents, koka slīpētājs, reklāmas aģents, koksnes materiālu apstrādātājs, mazumtirdzniecības komercdarbinieks, reklāmas aģents, konditors, grāmatveža palīgs, galdnieks, uzkopšanas darbu meistars, biroja administrators un citās.
Līdz maija sākumam 38 darba devēji ir izveidojuši 74 praktiskās apmācības vietas.
Šogad pasākuma "Apmācība pie darba devēja" laikā darba devējiem būs iespēja veidot 300 praktiskās apmācības vietas.
Lai organizētu vajadzīgo speciālistu mācības, pieprasījums darba devējam jāreģistrē vakance NVA CV un vakanču portālā. Tad ar NVA palīdzību jāveic pretendentu atlase, jāizvēlas vakancei piemērots klients un jāvienojas ar viņu par mācībām. Sekojoši jāaizpilda pieteikuma forma NVA tīmekļvietnē un jānosūta uz NVA oficiālo elektronisko adresi vai ar drošu elektronisko parakstu parakstīts pieteikums jānosūta uz NVA e-pastu.
Pasākumi tiek īstenoti Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta "Prasmju pilnveide pieaugušajiem" laikā.