Otrdien, 6.maijā, no plkst.11 līdz 13 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētnieki prezentēs projekta "Liepāja - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" (Liepāja 2027) novērtējuma pētījuma rezultātus, aģentūru LETA informēja nodibinājuma "Liepāja 2027" Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.
Pasākuma laikā LKA Kultūras un mākslu institūta pētnieku grupa prezentēs no 2024.gada līdz 2025.gada pavasarim veiktā bāzes pētījuma rezultātus par "Liepāja 2027" ietekmi uz dažādiem procesiem sabiedrībā un ekonomikā.
Lai palīdzētu precīzāk novērtēt "Liepāja 2027" izvirzīto mērķu sasniegšanu, kā arī izpētītu kultūras ietekmi uz dažādiem sociālekonomiskiem procesiem Liepājā, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novados jeb "(ne)miera zemē", bāzes pētījums sastāv no 12 daļām un vairākiem apakšpētījumiem.
Pētījumā noskaidrots, kāda pašlaik Liepājā un apkārtējos novados ir starptautiskā un savstarpējā sadarbība, kāda ir sabiedrības līdzdalība vides veidošanā, kā iedzīvotāju dzīves kvalitāti ietekmē digitālo pakalpojumu pieejamība, kā tiek vērtēta esošā kultūras dzīve un viesmīlības nozare, kāda ir iedzīvotāju izpratne par līdziesaisti dažādos sabiedrības procesos.
Pētījuma darbu vadīja LKA pētniece Anda Laķe, darba grupā strādāja Ilona Asare, Laura Brutāne, Lote Katrīna Cērpa, Ilze Judrupa, Gints Klāsons, Andris Klepers, Nadīna Medne, Lolita Ozoliņa, Baiba Tjarve, Līga Vinogradova un Ieva Zemīte. Pētījumā apakšprojektos piedalījās Andis Daugavvanags, Elizabete Granta, Anna Lieģeniece, Diāna Mierture un Sigita Urlovska.
Bāzes pētījuma mērķis bija izpētīt un fiksēt, kāda ir esošā situācija un kas jāattīsta, lai sasniegtu "Liepāja 2027" apstiprinātos mērķus. 2027.gadā paredzēts veikt salīdzinājuma pētījumu, lai izmērītu, kāda ir bijusi "Liepāja 2027" ietekme.
LKA Kultūras un mākslu institūts pētījumu veica laika posmā no 2024.gada 1.marta līdz šā gada 31.martam.
Kā vēstīts, pētījuma izmaksas ir 41 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.