Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) ir apmierināts ar to, kā līdz šim tikusi izmeklēta zarnu nūjiņas jeb E.Coli izraisītās infekcijas izplatīšanās.
Intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" viņš sacīja, ka kopumā ir izdevies pacientus laicīgi atklāt, ārstēt un izmeklēt inficēšanās gaitu. Šis gadījums varēs kalpot par piemēru, kā atbildīgajām iestādēm nākotnē mobilizēties un strādāt līdzīgās situācijās.
Veselības ministrs atzina, ka pirmajā nedēļā gan bija šaubas par to, vai un kā visiem strādāt kopā, taču pēc tam tika sarīkota tikšanās un izveidota operatīvā grupa.
"Rezultātā mēs redzam, ka tomēr viss ir izdarīts tā, kā vajadzētu pēc starptautiska algoritma," sacīja Abu Meri, piebilstot, ka izmeklēšanas gaitā speciālisti Latvijā konsultējušies arī ar kolēģiem Lielbritānijā, kur konstatēti līdzīgi saslimšanas gadījumi.
Vienlaikus politiķis un ārsts atgādināja, ka izmeklēšana vēl nav pabeigta, un iedzīvotājiem jebkurā gadījumā vienmēr ir jārūpējas par higiēnu, jāmazgā rokas un pārtikas produkti, kā arī iespēju robežās tie jāapstrādā termiski.
Jau vēstīts, ka martā Latvijā izplatījās E. coli infekcijas uzliesmojums, vēlāk konstatējot desmitiem saslimšanas gadījumu. Lielākoties slimoja bērni, tai skaitā smagi un ļoti smagi. Pēdējās dienās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņoja, ka saslimstības analīze vairs nenorāda uz tālāku infekcijas izplatīšanos kontaktpersonu vidū.
Uzliesmojumu plaši izmeklēja atbildīgās iestādes, tai skaitā SPKC un Pārtikas un veterinārais dienests. Ceturtdien tās nāca klajā ar paziņojumu, ka uz laiku ir daļēji apturēta piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības "Straupe" darbība, jo septiņiem uzņēmumā strādājošajiem konstatēta E.coli infekcija.
Pašreizējie pierādījumi par izglītības iestāžu bērnu un darbinieku saslimšanas saistību vēl ir netieši - vēl jāsalīdzina darbinieku un saslimušo bērnu saslimšanas atbilstība.