VVC neatbalsta jaunvārda "stāviens" ieviešanu

© MN

Valsts valodas centra (VVC) Latviešu valodas ekspertu komisija noraidīja priekšlikumu ieviest jaunvārda "stāviens" pasākuma sākuma gaidīšanas apzīmēšanai.

Pērn eksperti izvērtēja priekšlikumu ieviest latviešu valodā jaunvārdu "stāviens", lai apzīmētu piespiedu stāvēšanu, gaidot kāda pasākuma sākumu.

Eksperti secināja, ka nav nepieciešams latviešu literārajā valodā ieviest šādu okazionālismu. Ekspertu ieskatā to gan pieļaujams lietot sarunvalodā.

Latvijā

Lai arī ultravioletais starojums ir kaitīgs, aizliegt baudīt saulaino laiku nav nepieciešams, taču ir jāatrod veidi, kā to darīt drošāk, un viens no galvenajiem noteikti ir pareiza aizsarglīdzekļa lietošana, atgādina “Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza.

Svarīgākais