Policija izsaka vairākus brīdinājumus par drošības jostu nelietošanu sabiedriskajā transportā

© Vladislavs Proškins / F64

Šā gada sākumā Valsts policija veikusi profilaktiskas pārbaudes saistībā ar drošības jostu lietošanu sabiedriskajos transportos. Kopumā pārbaudīti vairāk nekā 450 sabiedriskie transportlīdzekļi – starppilsētu autobusi un mikroautobusi.

Pārbaužu laikā Valsts policija novēroja, ka situācija ar drošības jostu izmantošanu sabiedriskajos transportos aizvien nav ļoti laba, jo ir tādi pasažieri, kuri nerūpējas par savu un apkārtējo drošību, piesprādzējoties. Taču novēroti arī labie piemēri, kad sabiedriskajā transportā pilnīgi visas personas ir bijušas piesprādzējušās.

Nereti ir tādi satiksmes dalībnieki, kuri nemaz neaizdomājas par to, ka arī sabiedriskajos transportos būtu jāpiesprādzējas. Neievērojot sprādzēšanās prasības un pārvietojoties ar sabiedrisko transportlīdzekli, pasažieri pakļauj sevi riskam - negadījuma brīdī gūt dažādas traumas, kuras varēja novērst, ja būtu piesprādzējies.

Valsts policija atgādina, ka negadījuma brīdī sekas lēmumam nepiesprādzēties var būt smagas ne tikai pašam, bet arī apkārtējiem pasažieriem, kuri ir rūpējušies par savu drošību un piesprādzējušies, jo nepiesprādzējies pasažieris ar inerci trieciena brīdī var trāpīt apkārtējiem.

Būtiski atcerēties - transportlīdzekļu vadītājiem un pasažieriem braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem, jo ceļu satiksmes negadījumi, kuros pasažieri nav lietojuši drošības jostas, lielākoties atstāj cilvēkam paliekošas sekas uz visu viņa dzīvi!

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļu vadītājiem un pasažieriem, kuru sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostām, braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem. Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro apmērā. Savukārt transportlīdzekļa pasažieriem par pasažieriem noteikto pienākumu pārkāpšanu (tai skaitā nepiesprādzēšanos) piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro apmērā.

Latvijā

Tas, ka apmaldījušies meža dīvainīši rīko protestus ar sūdzībām par transpersonu tiesību neievērošanu, nav nekas jauns. Tāpēc tas nav mūsu uzdevums – iedziļināties šo tā dēvēto transpersonu dažādu toņkārtu gaudās par it kā diskrimināciju. Taču gaudas skanēja, kad 3. aprīlī pie Saeimas pulcējās pārdesmit skarbās dzīves apdalīto “transīšu” un viņu atbalstītāju, lai “kvīru kora” izpildījumā paustu pasaulei savu sāpi. Tas viss būtu ikdienišķs sīkums, taču šajā “pasākumā” tika apgānīts Latvijas Republikas karogs. Par to arī turpmākais stāsts.

Svarīgākais