Valdības "restarts": kuri Saeimas deputāti var zaudēt savu mandāru?

© Ģirts Ozoliņš/MN

Ja valdības "restarta" dēļ amatus zaudējušie ministri atgriezīsies Saeimā, parlamentārieša mandātu varētu nākties zaudēt Jānim Reiram (JV), Ervīnam Labanovskim (P) un Ģirtam Štekerhofam (ZZS).

LETA jau ziņoja, ka Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), nolēmusi "restartēt" valdības darbu un nomainīt satiksmes ministru Kasparu Briškenu (P), izglītības ministri Andu Čakšu (JV) un labklājības ministru Uldi Auguli (ZZS).

Pēc Siliņas teiktā, Augulis, Briškens un Čakša turpināšot atbalstīt valdību, strādājot Saeimā.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspilī ķirurģijas nodaļas vadītājs Štekerhofs pēc Siliņas valdības apstiprināšanas Saeimā stājās Auguļa vietā no Kurzemes vēlēšanu apgabala.

Bērzu sulas produkcijas "Birzī" ražotāja SIA "Kainaiži" valdes priekšsēdētājs un partijas "Progresīvie" līdzdibinātājs Labanovskis no Vidzemes vēlēšanu apgabalā stājās Briškena vietā.

Savukārt "Jaunās vienotības" valdes loceklis Reirs no Zemgales vēlēšanu apgabala stājās Čakšas vietā, viņai kļūstot par ministri.

Siliņa ir aicinājusi koalīcijas partnerus deleģēt jaunus ministrus. Viņa arī norādīja, ka ar ministru nominēšanu kavēties nevar un jauni ministri amatos būtu jāapstiprina jau nākamajā Saeimas sēdē.

Latvijā

Jaunā situācija pasaules politikā prasa spēju ātri, izlēmīgi un pareizi pieņemt valstiski tālejošus lēmumus. Ko mēs no šīm kvalitātēm redzam mūsu Latvijas politikā? Atbilde uz šo jautājumu katram no mums ir zināma. Tādēļ nolēmām palūkoties, kā Latvijas politiskās partijas organizē sev jauno kadru piesaisti. To skaidrojot, mēģinājām arī saprast, vai mūsu politisko partiju iekšienē ir jūtama vēlme meklēt un atrast jaunus līderus.

Svarīgākais