VIAA jāpārtrauc konkurss par Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību

© Dmitrijs Suļžics/MN

Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) jāpārtrauc metu konkurss par XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības, administrēšanas un elektroniskās biļešu kontroles nodrošināšanas stratēģiju un realizāciju, nolēmis Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB).

Lai nodrošinātu biļešu tirdzniecību, 2024. gada novembrī tika izsludināta metu konkursa publiskā apspriešana, kur priekšlikumu iesniedza SIA "Biļešu serviss".

Uzņēmuma ieskatā metu konkursa izvēle nav piemērota konkrētajai situācijai. Tas aicināja izvērst metu izvērtēšanas kritērijus. Uzņēmums arī pauda bažas, ka darba apjoms, kas pretendentiem jāiegulda dalībai iepirkumā, to sadārdzinās, tāpēc rosināja samazināt iepirkuma prasības līdz četrām pazīmēm, kurām atbilstu vairāki tirgus dalībnieki.

Uzņēmums par izsludināto konkursu tāpat iesniedza sūdzību IUB, jo tā ieskatā metu konkurss neatbilst Publisko iepirkumu likumam.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija secinājusi, ka biļešu tirdzniecības pakalpojuma nodrošināšanai izvēlēts nepareizs iepirkuma veids.

Metu konkurss ir piemērojams tikai gadījumiem, kad pasūtītāja mērķis ir iegūt pretendenta ideju, ko tālāk realizēt, slēdzot pakalpojuma līgumu ar meta autoru, skaidro komisija. Piemēram, konkursa ietvaros tiek iegūts plāns, kāda informācijas sistēma būtu jāizstrādā, lai atrisinātu sarežģītus izaicinājumus, kam seko pakalpojuma līgums par pašas informācijas sistēmas tehnisku izstrādi.

Komisija secinājusi, ka VIAA izsludinātā konkursa rezultātā tiek gaidīts, ka pretendenti piedāvās biļešu tirdzniecības pakalpojumu, kas balstīts uz jau praktiski gatavu risinājumu - elektronisku biļešu tirdzniecības sistēmu.

Komisijas ieskatā faktiski nav iespējams izpildīt metu konkursa nolikuma prasības, ja pretendents pakalpojuma izpildē jau nepiedāvā gatavu un funkcionējošu biļešu tirdzniecības risinājumu.

Pasūtītāja mērķis ir novērtēt labākos tehniskos, organizatoriskos risinājumus atbilstoši funkcionāli definētām prasībām, nevis iegūt idejas informācijas sistēmas turpmākai izstrādei. Šādu jautājumu novērtēšanai parasti izmanto piedāvājumu vērtēšanas kritērijus, lēmumu skaidro komisija.

Kā vēstīts, biļetes uz jūlijā gaidāmajiem XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumiem plāno sākt pārdot maijā.

Biļetes plānotas četrās cenu kategorijās atkarībā no pasākuma norises vietas un veida - ģenerālmēģinājums vai koncerts. Par biļešu cenām vēl jālemj valdībai. Plānots, ka attiecīgie valdības noteikumi tiks pieņemti līdz martam.

Pēc svētku rīkotāju aplēsēm, kopējais svētku biļešu apjoms plānots vismaz 100 000 vienību, bet minimālie plānotie biļešu ieņēmumi - 1,5 miljoni eiro.

Publiskajā tirdzniecībā tiks nodrošināts līdz 90% biļešu, savukārt līdz 10% biļešu paredzēts tirgot iepriekšējā rezervācijā pašvaldībām un citos gadījumos, kas atrunāti svētku biļešu rezervēšanas un ielūgumu izsniegšanas nolikumā.

Biļetes iepriekšējā rezervācijā būs paredzētas tikai noslēguma koncertam "Te-aust" Mežaparka Lielajā estrādē un tautas deju lielkoncerta "Es atvēru Laimas dārzu" diviem koncertiem "Daugavas" stadionā. Biļešu iepriekšējā rezervācija netiek plānota svētku dalībniekiem.

Līdz 2% no svētku pasākumu sēdvietu kopskaita paredzētas ielūgumiem.

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Rīgā norisināsies no 5. jūlija līdz 13. jūlijam.

Svarīgākais