Šnore kritizē Krievijas ražoto preču tirdzniecību Latvijas veikalos

© Vladislavs Proškins/MN

Ikgadējās Saeimas ārpolitikas debatēs opozīcijā esošais deputāts Edvīns Šnore (NA) kritizēja Krievijas ražoto preču tirdzniecību Latvijas veikalos.

Politiķis savā runā atgādināja, ka Latvijā joprojām tiek tirgotas dažādas Krievijā ražotas preces.

"Kā pa celmiem gāja ar mangāna rūdas ierobežošanu," teica deputāts, norādot, ka nepieciešams krietni aktīvāk strādāt, pieņemt lēmumus, kas izbeigtu dažādu preču tranzītu uz Krieviju caur Latviju.

Viņš norādīja, ka Latvija turpina eksportēt alkoholu uz Krieviju, daudzas preces Krievijā no Eiropas un Latvijas tiek nogādātas arī caur Kazahstānu.

"Jo ātrāk Latvija atbrīvosies no Krievijas biznesa atkarības, jo labāk," teica Šnore, mudinot pieņemt attiecīgus lēmumus.

Jau ziņots, ka Saeimā šodien notiek ikgadējās ārpolitikas debates. Sekot ārpolitikas debatēm klātienē aicināti Latvijā akreditēto diplomātisko misiju un starptautisko organizāciju vadītāji.

Parlamenta vairākums ceturtdienas vakarā nolēma samazināt Saeimā notiekošo ārlietu debašu laiku.

Līdz plkst.18 Saeimas deputāti varēja debatēt desmit minūtes pirmo reizi un piecas minūtes otro reizi. Pēc tam varēja debatēt piecas minūtes pirmo reizi un vienu minūti otro reizi.

Latvijā

Latvijā arvien asākas kļūst domstarpības par rosinātajām izmaiņām Meža likumā, kas paredz jaunāku koku ciršanu Latvijas mežos. Tikmēr Mežu uzraudzības padomes (Forest Stewardship Council - FSC), kuras uzdevums ir veicināt atbildīgu mežu apsaimniekošanu, izmantojot kokmateriālu sertifikāciju, vadītājs Baltijas valstīs Aids Pivorjūns (Aidas Pivoriunas) intervijā aģentūrai LETA saka, ka jebkurš lēmums, kas rada krasas pārmaiņas, mežā vienmēr noved pie sliktām sekām.

Svarīgākais