Pedagogi apgūs, kā mācību procesā pielietot digitālos rīkus

© Pixabay

Biedrība "Riga TechGirls" un nodibinājums "IT Izglītības fonds" apmācīs dažādu mācību priekšmetu pedagogus par digitālo rīku izmantošanu un digitālām prasmēm, aģentūru LETA informēja mācību rīkotāji.

Bezmaksas mācību programmā "Cilvēcīgi par tehnoloģijām" skolotāji iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas par to, kā efektīvi izmantot dažādus digitālos rīkus un dalīties ar digitālajām prasmēm klasē, sekmējot arī skolēnu zināšanas.

Skolotāji apgūs datu pratību un drošību internetā, gatavošanos stundām un mācību materiālu izstrādi, kā arī digitālo rīku izmantošanu skolēnu projektu darbos, skolotāja un skolēnu savstarpējai sadarbībai, atbalsta sniegšanai skolēniem. Nodarbības norisināsies attālināti no 11. februāra līdz 6. maijam.

"Riga TechGirls" projektu direktors Pauls Siliņš norādīja, ka pedagogi sastopas ar ļoti lielu slodzi, jo papildus darbam ar skolēniem "neskaitāmas stundas" tiek veltītas, gatavojoties stundām un labojot skolēnu darbus. Savukārt digitālās prasmes un dažādu digitālo rīku izmantošana var palīdzēt skolotājam ietaupīt laiku.

Izglītības fonds "Augt", ar kura palīdzību tiek īstenota programma, piekrīt, ka tehnoloģijas ir "neaizvietojams palīgs" skolotājam ikdienas darbu optimizēšanai un radošāku mācību metožu izmantošanai.

"Pedagoga profesija prasa nepārtrauktu izaugsmi un jaunu prasmju apguvi, lai pielāgotos mūsdienu izaicinājumiem," norādīja fonda vadītāja Guna Joma.

Latvijā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka līdz 15.janvārim ienākumi no kapitāla pieauguma ir jādeklarē tiem cilvēkiem, kam kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem nevienā no 2024. gada ceturkšņiem nepārsniedza 1000 eiro, kā arī tiem, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem 2024. gada 4. ceturksnī ir pārsnieguši 1000 eiro.

Svarīgākais