Iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem šogad saņems lielāku atbalstu no valsts; kuri pabalsti kļuvuši lielāki?

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Ir paaugstināti minimālo ienākumu sliekšņi, šādi aptuveni 100 000 cilvēku Latvijā palielinot tiešu finansiālu atbalstu un sniedzot iespēju pieteikties dažāda veida atvieglojumiem un cita veida sociālajai palīdzībai savā pašvaldībā, norāda Labklājības ministrija.

Labklājības ministrs Uldis Augulis: “Ir gandarījums, ka, saspringtajā budžetā un ģeopolitiskajā situācijā tomēr rodam iespējas un pildām doto solījumu sniegt atbalstu iedzīvotājiem, kuri nonākuši trūkumā. Minimālo ienākumu sliekšņu celšana ir palīdzība cilvēkiem, kuriem tā ir kritiski nepieciešama.”

Publicitātes foto

Ar janvāri:

  • Ir palielināts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts un minimālā invaliditātes pensija cilvēkiem ar invaliditāti.
  • Paaugstināts minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzes apmērs.
  • Palielināts minimālais atbalsts bērniem un jauniešiem apgādnieka zaudējuma gadījumā.
  • Paaugstināti minimālie pabalsti jauniešiem, kuri auguši ārpusģimenes aprūpē, lai atbalstītu viņus patstāvīgas dzīves uzsākšanā.
  • Palielināts garantēto minimālo ienākumu slieksnis, kā arī trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu sliekšņa apmēri.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks: “Latvijas Atveseļošanas un noturības plāna reformas un investīcijas sociālās aizsardzības jomā, tostarp minimālo ienākumu līmeņa reforma, ir nozīmīgs atbalsts Latvijas sabiedrības visneaizsargātākajai daļai. Šo pasākumu īstenošana apliecina Latvijas un Eiropas Savienības apņemšanos ievērot un stiprināt tādas pamatvērtības kā solidaritāte, vienlīdzība, taisnīgums un cilvēktiesības. Latvijai no ES Atveseļošanas fonda ir pieejami 1,97 miljardi eiro un 32% jeb 632 milj. paredzēti investīcijām sociālajā jomā, tāpēc ir būtiski, ka līdz 2026. gada 31. augustam tiek īstenoti visi plānā paredzētie pasākumi.”

Regulāra minimālo ienākumu sliekšņu pārskatīšana un pilnveide ir veids, kā pakāpeniski veicināt nevienlīdzības mazināšanos sabiedrībā. Ienākumu nevienlīdzības mazināšana ir ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas Savienības prioritāte, tādēļ minimālo ienākumu reforma ir iekļauta Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda plānā un Latvijā tiek īstenota kopš 2021. gada.

Svarīgākais