VIDEO. Dažu sekunžu laikā trim autovadītājiem piemērots tiesību izmantošanas aizliegums, bet vienam atņemtas tiesības

© Dmitrijs Suļžics/MN

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Reaģēšanas biroja amatpersonas Pirmajā adventē, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene), konstatēja vairākus autovadītājus, kuri dažu sekunžu laikā vienuviet rupji pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. Vēl bez naudas soda trim autovadītājiem piemērots transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, bet vienam autovadītājam, kurš brauca ar 179 km/h, atņemtas tiesības.

Aizvadītajā svētdienā, 1. decembrī, īsi pēc pulksten 14.00 likumsargi, braucot pa autoceļu A2, Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža (Veclaicene), virzienā no Garkalnes uz Rīgas pusi sākotnēji pamanīja kādu “BMW” markas automašīnas vadītāju, kurš pārsniedza atļauto braukšana ātrumu - vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, brauca ar 150 km/h.

Fiksētajam “BMW” vadītājam sekoja vēl vairāki spēkratu vadītāji, kuri krietni pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, tostarp kāds automašīnas “Audi” vadītājs, kurš pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu vairāk par 80 km/h, braucot ar 179 km/h, kā arī vēl kāds “BMW” markas automašīnas vadītājs, kurš brauca ar 154 km/h.

Likumsargi visus pārgalvīgos autovadītājus apturēja un sauca pie administratīvās atbildības par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Diviem spēkrata vadītājiem piemērots naudas sods 240 eiro apmērā un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz trim mēnešiem, vienam 720 eiro un tiesību izmantošanas aizliegums uz deviņiem mēnešiem, savukārt pārgalvīgākajam braucējam 1400 eiro un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 12 mēnešiem.

Jāpiebilst, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 70 kilometriem stundā piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1400 līdz 2000 eiro apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz laiku no 12 līdz 36 mēnešiem.

Latvijā

Latvijas 4.klašu sniegums starptautiskajā matemātikas un dabaszinātņu izglītības attīstības tendenču pētījumā "TIMSS 2023" joprojām ir nozīmīgi augstāks par pētījuma 58 dalībvalstu vidējiem rādītājiem, tomēr tas ir samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējo pētījuma ciklu, liecina pētījuma pirmie rezultāti.

Svarīgākais