VIDEO. Kā pareizi utilizēt nolietotu Latvijas valsts karogu?

© Dmitrijs Suļžics/MN

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Ja visiem redzamā veidā lietošanai nederīgo valsts karogu publiski dedzinās, saplēsīs vai izmetīs atkritumos, var iedzīvoties pamatīgās nepatikšanās. Par necieņas izrādīšanu valsts simbolam var piemērot līdz pat 700 eiro lielu administratīvo naudas sodu. Savukārt, par valsts simbolu zaimošanu Krimināllikumā paredzēta pat brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. Lai netiktu pie soda un izrādītu cieņu valsts simbolam, viens no variantiem esot karoga materiālu ieaust jaunā audumā.

Arī Rīgā, AB dambī, pār Daugavu plīvojošais lielais Latvijas karogs laika apstākļu dēļ nolietojas un atkarībā no nolietojuma pakāpes regulāri tiek mainīts vidēji sešas reizes gadā, bet nolietotais - tiek sadalīts pa krāsu lentēm, neidentificējot to ar valsts simbolu, un utilizēts.

Likumā teikts, ka lietošanai nederīgu Latvijas valsts karogu jāiznīcina diskrētā veidā, un karoga izmešana atkritumos vai sadedzināšana uzskatāma par noziegumu.

Latvijā

Individuāli apmācīt topošos autovadītājus, kuriem ir piešķirta braukšanas mācību atļauja jeb tā sauktās baltās tiesības, varēs personas, kuras sasniegušas vismaz 24 gadu vecumu un kuru braukšanas stāžs ir vismaz pieci gadi, paredz Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas virzīti saskaņošanai Tiesību aktu portālā (TAP).

Svarīgākais