0,60 eiro par banāniem, 0,85 eiro par jogurtu! Ar kādiem ēdieniem deputāti turpmāk mielosies?

© f64.lv, Kaspars Krafts

Saeimā, Jēkaba ielā 11, šodien atklāts pārtikas preču pašapkalpošanās kiosks, kurā deputāti un parlamenta apmeklētāji var iegādāties sviestmaizes, citas uzkodas un kārumus.

Kā novēroja aģentūra LETA, pašapkalpošanās kioskā var iegādāties dažāda veida sviestmaizes, pieejama arī iepakota soļanka, plovs un citi ēdieni. Tāpat kioskā var iegādāties dažādas šokolādes un atspirdzinājumus.

Sviestmaizes tiek tirgotas par aptuveni trīs eiro, lai iegādātos 300 gramus plova iepakojumā, būs jāšķiras no teju četriem eiro, soļanka iepakojumā maksā 3,49 eiro, bet pupiņas ar čili - 4,30 eiro.

Decembra sākumā plānots atvērt vēl vienu kiosku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka jau trešo reizi bez rezultāta noslēdzoties izsolei par telpu nomu ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Saeimas namā, Jēkaba ielā 11, tika nolemts uzstādīt pārtikas preču pašapkalpošanās kiosku.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja Saeimas Preses dienestā, kopš iepriekšējais ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs vairs neturpina telpu nomas attiecības, Saeima vairākkārt ir aicinājusi pieteikties jaunus ēdināšanas uzņēmumus. Arī trešo reizi atkārtoti izsludinātā izsole beidzās bez rezultāta.

Savukārt konkursam par pārtikas tirdzniecības pašapkalpošanās kioska uzstādīšanu pieteicās četri pretendenti. Līgumi par telpas daļas nomu pārtikas tirdzniecības pašapkalpošanās kioska uzstādīšanai ir noslēgti ar diviem pretendentiem - SIA "Sanitex" un SIA "12eat Latvija" - uz 24 mēnešiem ar tiesībām līgumu pagarināt vēl uz 24 mēnešiem.

SIA "12eat Latvija" pamatkapitāls ir 50 000 eiro. Pērn tas strādāja ar 1,54 miljonu eiro apgrozījumu, bet peļņa bija 10 900 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir lietuvietis Mants Aģents. SIA "Sanitex" pamatkapitāls ir 1 790 299 eiro. Pērn tas strādāja ar 493,1 miljona eiro apgrozījumu, bet peļņa bija 11,39 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir polis Staņislavs Pjotrs Mihņevičs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka jau ilgāku laiku tiek risināts jautājums par to, vai un kādi ēdināšanas pakalpojumi nākotnē būs pieejami Saeimas ēkā.

Saeimas ēdnīca uz nenoteiktu laiku tika slēgta, jo iepriekšējais telpu nomnieks nepagarināja telpu nomas līgumu un jauns pakalpojuma sniedzējs līdz šim nav pieteicies.

Lai nozari uzrunātu iesaistīties un piedalīties, informācija par iespējām nomāt telpas tikusi izplatīta iespējami plašam potenciālo interesentu lokam, tajā skaitā Latvijas Ēdinātāju apvienībai, kas apvieno šīs nozares uzņēmējus.

Kritiski par esošo situāciju ir izteicies Saeimas deputāts Ainārs Šlesers (LPV), norādot, ka "izskatās, ka ēdināšanas uzņēmumi ir vienojušies boikotēt piedāvājumu nomāt Saeimas kafejnīcu". Šlesers paudis minējumu, ka ēdināšanas uzņēmumi nevēlas nodrošināt pakalpojumu, jo netiek samazināts pievienotās vērtības nodoklis.

Iepriekš ēdināšanas pakalpojumus Saeima sniedza SIA "MISE.VK". Kā liecina "Firmas.lv" dati, pērn SIA "MISE.VK" apgrozījums bija 375 466 eiro, bet peļņa - 26 099 eiro. Uzņēmums reģistrēts 2012.gadā, tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums pieder Irinai Šnēvelei.

Latvijā

Kaitējums zemūdens interneta savienojumiem starp Vāciju un Somiju un starp Lietuvu un Zviedriju ir samazinājis datu pārraides ātrumu un izraisījis virkni starptautisku aizdomu. Tomēr līdz šim nav izšķirošas reakcijas uz šo notikumu. Šis nav pirmais gadījums, kad Baltijas jūrā tiek bojāta zemūdens infrastruktūra. Radušās pamatotas aizdomas par Krievijas iesaisti, ziņo Polijas medijs "wnp.pl".

Svarīgākais