Policists pieķerts vadām automašīnu apreibinošo vielu ietekmē

© Ģirts Ozoliņš/MN

Iekšējās drošības birojs (IDB) oktobra otrajā pusē Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika vadīja sev piederošo transportlīdzekli narkotisko/psihotropo vielu reibumā, kā rezultātā uzbrauca šķērslim.

Pēc notikušā Valsts policijas amatpersonai tika veikta ķīmiski toksikoloģiskā ekspertīze, kuras laikā apstiprinājās personas atrašanās narkotisko/psihotropo vielu ietekmē.

Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā. Vienlaikus konfiskācijai tiek pakļauts Valsts policijas amatpersonas īpašumā esošais transportlīdzeklis, ar kuru tika izdarīts noziedzīgais nodarījums.

Pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 262.panta pirmajā prim daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties narkotisko un psihotropo vielu ietekmē.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.