Ar Covid-19 oktobrī slimo vairāk nekā ar gripu

© pixabay.com

Aizvadītajā nedēļā gripas izplatība Latvijā nedaudz palielinājusies, savukārt saslimstība ar Covid-19 samazinājusies - tai pat laikā ar Covid-19 slimo vairāk un reģistrēti arī nāves gadījumi, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 16 gripas gadījumi, kas ir mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, kad tika reģistrēti 18 gadījumi.

Gripas gadījumi reģistrēti Rīgā un Jelgavā, taču, neskatoties uz nelielo gadījumu skaita pieaugumu, kopumā gripas intensitāte Latvijā pagaidām ir zema un atbilst starpsezonu līmenim, vērtē SPKC.

Pēdējā nedēļā reģistrēti 12 gripas gadījumi iedzīvotājiem vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem un četri gripas gadījumi vecuma grupā virs 65 gadiem.

Pēdējo četru nedēļu monitoringa dati liecina, ka nav saņemti paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar apstiprinātu gripu vai ar aizdomām par gripas infekciju.

Vienlaikus pagājušajā nedēļā Latvijā laboratoriski apstiprināti 64 Covid-19 gadījumi, kas ir par astoņiem gadījumiem jeb 2% mazāk nekā nedēļu iepriekš.

Nedēļas laikā veikti 827 Covid-19 testi, kas ir par 12,1% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. Pozitīvo testu īpatsvars sasniedza 7,7%, kas ir nedaudz zemāks rādītājs nekā pirms nedēļas.

Ar Covid-19 infekciju stacionēti 84 jauni pacienti, kamēr pirms nedēļas tādi bija 77. Kopumā pagājušajā nedēļā slimnīcās ārstējies 141 pacients ar Covid-19 infekciju, no tiem ar pamata diagnozi Covid-19 bijuši 64. Smagā stāvoklī stacionārā bijis viens pacients.

Iepriekšējā nedēļā reģistrēti septiņi nāves gadījumi Covid-19 pacientiem, kas ir tikpat, cik nedēļu iepriekš. Salīdzinoši iepriekšējās pāris nedēļās nāves gadījumi bijuši no septiņiem līdz 11.

Latvijā

Iedzīvotāju vērtējums par savas mājsaimniecības finansēm 2024.gadā saglabājas negatīvs - 40% ģimeņu atzīst, ka viņu finansiālā situācija šogad ir pasliktinājusies, 38% palikusi nemainīga, kamēr 19% uzlabojusies, liecina Swedbank Finanšu institūta pētījums. Vislielāko spiedienu uz iedzīvotāju maciņiem rada ikmēneša tēriņi par pārtiku (negatīvas pārmaiņas piedzīvojuši 66% aptaujāto) un mājokli (62%), kam seko transporta izdevumi (50%).

Svarīgākais