Ir būtiski laikus atklāt adoptētajiem bērniem viņu adopcijas stāstu, jo tas ir pamats bērnu identitātes, pašapziņas un emocionālās stabilitātes veidošanai, sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), atklājot kampaņu par adoptēto bērnu identitāti "Saknes ir svarīgas!".
Kā aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM), kampaņas ietvaros radīts informatīvs materiāls par to, kā runāt ar bērnu par viņa pagātni, izcelsmi un citiem ar viņa identitāti saistītiem jautājumiem. Materiālā pieejama arī informācija, kur meklēt palīdzību un papildu resursus, lai šī saruna notiktu pēc iespējas bērna vecumam atbilstošākā veidā.
Tāpat visu mēnesi plānotas dažādas aktivitātes. Piemēram, 15.oktobrī ministrijas "Facebook" vietnē tiks pārraidīta tiešsaistes diskusija, kurā dalībnieki un jomas eksperti dalīsies ar pieredzi un ieteikumiem, uzsverot emocionālos pārdzīvojumus un nelabvēlīgās sekas identitātes slēpšanai.
Latvijā vidēji tiek adoptēti 100 bērni gadā. Vienlaikus pēdējos gados vērojams neliels adoptēto bērnu skaita samazinājums - pērn adoptēti 77 bērni, bet 2022.gadā - 86 bērni.
Atsevišķos gadījumos adoptētāji apsver iespēju vienlaicīgi adoptēt divus vai trīs bērnus. 2023.gadā vienlaicīgi divus bērnus adoptēja sešas Latvijas adoptētāju ģimenes, 2021. un 2022.gadā - 13 adoptētāju ģimenes, savukārt 2020.gadā vienlaicīgi divus bērnus adoptēja 19 Latvijas adoptētāju ģimenes. 2023.gadā viena ģimene adoptēja vienlaicīgi trīs bērnus.
Visbiežāk adoptētāji izvēlas adoptēt bērnus jaunākā vecumā - no viena līdz piecu gadu vecumam. Pērn šajā vecuma grupā adoptēti 48 bērni.