Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) šā gada beigās vai nākamā gada sākumā nāks klajā ar jaunu piedāvājumu sabiedriskā medija finansēšanas modelim, piektdien konferencē "Latvijas sabiedriskie mediji un sabiedrība 2024: ieklausīties, ieraudzīt, izprast" pauda padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis.
"Ir skaidrs, ka piesaiste iekšzemes kopproduktam vai nodokļiem tā nebūs, tur nav vērts cīnīties vairs, mūsu jaunais piedāvājums būs nedaudz cits, bet arī tomēr ir svarīgi, ka ir skaidri atskaites punkti, lai nav tā, ka ir ikgadējā politiskā diskusija, kuras rezultātā mums kaut kas iekrīt vai neiekrīt - no tā mums ir jāaiziet prom," sacīja Siksnis.
Esot skaidrs, ka finansējums vienotajam Latvijas Sabiedriskajam medijam (LSM) turpmākajos gados nepazudīs. "Tas finansējums, kas izcīnīts, pieaugs garantēti līdz 2026.gadam," sacīja SEPLP priekšsēdētājs.
Vienlaikus Siksnis atklāja, ka finansējuma ziņā mērķis ir sasniegt Eiropas vidējo līmeni, kam, pēc šā brīža aplēsēm, būtu vajadzīgi vēl apmēram septiņi miljoni eiro.
Tāpat viņš atklāja, ka būtisks ir jautājums par vienotā sabiedriskā medija ēku. "Ja ēkas lēmums no valsts puses nebūs tuvāko trīs gadu laikā, tad šī reforma, visticamāk, nedos tādus rezultātus, kādiem tiem vajadzētu būt," norādīja Siksnis.
SEPLP priekšsēdētājs pauda, ka, viņaprāt, ēkai Doma laukumā, kur šobrīd mīt Latvijas Radio, vajadzētu palikt, bet ir nepieciešama arī jauna infrastruktūra. "Vai tā ir kapitāli pārbūvēta Zaķusala vai kaut kas jauns, kur ir abi [Latvijas Radio un Latvijas Televīzija] kopā," sacīja Siksnis, piebilstot, ka Latvijas Radio darbiniekiem būtu daļēji jāpamet ēka Doma laukumā.
Lai veidotu vienotas struktūras, ir "jāsēžas zem viena jumta," uzsvēra Siksnis. Viņš akcentēja, ka tam būs vajadzīgi nopietni ieguldījumi, un par tiem SEPLP vēl cīnās.
Siksnis atklāja, ka ne valstij, ne pašvaldībai nav vietas, kur uzcelt jaunu televīzijas ēku, līdz ar to esot variants, ka televīzijas lielās studijas ir ārpus pilsētas, bet ziņas un viss aktuālais saturs ir kas mazāks, ko varētu celt pilsētā.
"Šis arī ir viens no daudzajiem uzdevumiem jaunajai valdei, kuri ir ļoti īsā termiņā - līdz 2026.gadam - kārtīgi jāizsver, jāaprēķina un jāiesniedz mums," pauda SEPLP priekšsēdētājs.
Kā ziņots, aprīļa sākumā tika sākta Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošana, abām valsts kapitālsabiedrībām saplūstot, lai nodibinātu vienotu Latvijas Sabiedrisko mediju, kas darbu sāks 2025.gada 1.janvārī.