Policija saņēmusi iesniegumu no BKUS par iespējamu neslavas celšanu slimnīcas personālam

© Dmitrijs Suļžics/MN

Valsts policijā saņemts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) iesniegums par iespējamu neslavas celšanu slimnīcas personālam un minētais iesniegums tiks izskatīts, skaidro policija.

Jau vēstīts, ka pēc saslimšanas ar difteriju 16.septembrī mira četrus gadus vecs zēns, kurš nebija vakcinēts pret difteriju. Vēlāk policija aizturēja zēna vecākus par divu citu viņu bērnu, kas arī nebija vakcinēti un saslimuši ar difteriju, izņemšanu no slimnīcas, savukārt bērni tika nogādāti atpakaļ slimnīcā.

Pēc notikušā sociālajos medijos pret BKUS mediķiem tika vērsts naids un apmelošana.

Piemēram, Āgenskalna klīnikas ārsts Mednis vietnē "Telegram" sestdienas rītā vēstīja, ka ar difteriju slimojošo bērnu vecāki izmantoja savas Pacientu tiesību likumā noteiktās tiesības un pieņēma lēmumu atteikties no meitu turpmākas "ārstniecības", par to paziņoja personālam un bērnus no stacionāra izņēma.

"Šāds lēmums balstīts uz vecāku pamatotām bažām, ka arī meitu veselībai un dzīvībai var tikt nodarīts kaitējums, kā tas notika ar brālīti, kuru vecāku ieskatā "noārstēja" līdz nāvei," teikts paziņojumā.

Komentējot ārstu apmelošanu un naidu sociālajos medijos, BKUS pārstāve Dace Ševčenko aģentūrai LETA sacīja, ka saistībā ar "vardarbību pret BKUS ārstiem" slimnīca vērsīsies ar iesniegumu Valsts policijā, Veselības inspekcijā un citās tiesībsargājošajās iestādēs.

Latvijā

Dronu tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā strauji notiek ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Latvija ir kļuvusi par vienu no dronu attīstības pionieriem visā Eiropas Savienībā. Tā kā dronus katru gadu izmanto arvien jaunās nozarēs, eksperti secinājuši, ka tuvāko gadu laikā Latvijai būs nepieciešams vismaz 1000 dronu programmētāju un inženieru, diskusijā “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?” norādīja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis.

Svarīgākais