Sprūds uzrunā NATO augstāko militāro vadību

© Dmitrijs Suļžics/MN

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) aicina NATO augstāko militāro vadību stiprināt Latvijas gaisa telpas aizsardzību, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļa.

Trešdien Sprūds tikās ar Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieku admirāli seru Kītu Blountu un NATO Gaisa spēku pavēlniecības komandieri ģenerāli Džeimsu Hekeru, kas darba vizītē apmeklē Latviju.

Tiekoties ar augstāko NATO militāro vadību, aizsardzības ministrs pārrunāja incidentu, kas saistīts ar Krievijas "Shahed" tipa drona ielidošanu Latvijas teritorijā.

Tikšanās laikā Sprūds aicināja stiprināt NATO gaisa telpas aizsardzību un veicināt sabiedroto klātbūtni Latvijā gan caur pastiprinātām atturēšanas aktivitātēm, gan caur aktīva NATO pretgaisa aizsardzības rotācijas modeļa ieviešanu, par ko sabiedrotie vienojās NATO Vašingtonas samitā šī gada vasarā.

Kā ziņots, 7. septembrī Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā nokrita Krievijas "Shahed" tipa drons. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki situāciju monitorējuši, taču netika pieņemts lēmums nedz šo dronu notriekt, nedz pacelt gaisā Latvijā dežurējošos NATO iznīcinātājus, kas izpelnījies daļas sabiedrības kritiku. Kad drons nokrita, deaktivizēta tā kaujas galviņa, kas sākotnēji nebija eksplodējusi.

Pēc notikušā Aizsardzības ministrija sākusi konsultācijas ar sabiedrotajiem, kas pēdējā laikā saskārušies ar līdzīgiem incidentiem. Tāpat tiek iniciētas plašākas konsultācijas, lai kopā ar NATO sabiedrotajiem meklētu kolektīvus risinājumus, klāsta AM.

Pēc incidenta Nacionālie bruņotie spēki veica vietas apsekošanu, deaktivizēja bezpilota lidaparātu un savāca tā atlūzas, lai veiktu padziļinātu to analīzi. Nacionālie bruņotie spēki un atbildīgie dienesti turpina veikt izmeklēšanu par notikušā incidenta apstākļiem. Incidentā nav cietušo un nav nodarīti nekādi postījumi trešo personu īpašumiem, atzīmē aizsardzības resors.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais